kapat ikonu

Klimalı tabutlar Avrupa'da büyük ilgi görüyor

Kayseri’de imal edilen klimalı tabutlar başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Arap dünyasından da bazı ülkelere ihraç ediliyor.

Kayseri’de imal edilen klimalı tabutlar büyük ilgi görüyor. Eksi 12’ye kadar soğutma ayarı bulunan tabutlar, 3-4 bin TL arasında alıcı buluyor ve Almanya ve Arap ülkelerine ihraç ediliyor.

Fiyatları ne kadar?

Almanya ve birçok Arap ülkesine ihraç edilen klimalı tabutların fiyatları, kullanılan malzemelerin özelliğine göre 3 ile 4 bin TL arasında değişiyor.

Üretici Ahmet Akdağ; 15 senedir cenaze yıkama araçları, mobil gasilhaneler, nakil araçları ve klimalı tabut üretimi yaptıklarını, insanların yakınlarını evinde yıkamayı arzuladığını, klimalı tabut sayesinde cenazesinin evde bekletilmesine imkan sunduklarını, tabutların iki kişinin çok rahatlıkla taşıyabileceği ve cenazeyi istediği kadar bekletebileceği bir özelliğe sahip olduğunu belirtti.

Hangi ülkelere gönderiliyor?

Klimalı tabutların piyasada kullanılan malzemenin özelliğine göre 3 ile 4 bin TL arasında satıldığını ifade eden Akdağ, insanın olduğu her yerin pazarları olduğunu, geliştirilen klimalı tabutların derin dondurucu özelliği ile aynı olduğunu, klimalı tabutta hayat belirti sensörü olduğunu, olası bir hareketlilik durumunda tabutun sinyal verdiğini; Almanya, Bulgaristan, Makedonya ve Arnavutluk gibi ülkeler ile Arap ülkelerine bu tabuttan gönderdiklerini söyledi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol