kapat ikonu

Kırtasiye alışverişi whatsapp üzerinden yapılıyor

Carrefour tarafından alınan bir karar sonrasında kırtasiye alışverişinin whatsapp üzerinden yapıldığı ve bu durumun satışları artırdığı ifade edildi.

Carrefour tarafından alınan bir karar sonrasında kırtasiye alışverişinin whatsapp üzerinden yapıldığı ve bu durumun satışları artırdığı ifade edildi.
 
Marketler zinciri olarak bilinen Carrefoursa son dönemlerde yeni kararlarla gündeme gelmeye başladı. Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan online mesajlaşma platformu olan whatsapp son dönemlerde alışveriş yapmak için kullanılmaya başlandı. Bir süre önce kurban bayramında kurbanlık satışları için kullanılan bu sistemin daha sonra market alışverişi için kullanılmaya başlaması hizmet ağının ne kadar yüksek olduğunu ortaya koymaya başladı. Bu süreç içerisinde market zinciri okulların açılmasını fırsat bilerek süreç içerisinde kırtasiye alışverişlerini de whatsapp üzerinden gerçekleştirmeye başladı.
 
Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda uygulamanın alışveriş için kullanılmasının hem zaman hem de enerji bakımından tasarruf sağlayacağı ifade edildi. Okul alışverişi oranlarının okulların açılması ile birlikte artması planlanıyor. Süreç içerisinde şirket yetkilileri whatsapp üzerinden ailelerin sipariş vermeleri için yeni bir sistem geliştirildi. Yapılan incelemeler sonrasında ilginin son derece yoğun olduğu ve genellikle velilerin bu yöntemi tercih ettikleri belirlendi.
 
Whatsapp üzerinden alınan siparişlerin artması ile şimdiden satışlarda yüzde 40 oranında bir artış meydana geldi. Avantajlı ürünlerle birlikte hem güvenilir hem de sağlıklı ürünlerin öğrencilerle buluşturulduğu tespit edildi. Ürünlerin üzerinde güvenilir ve sağlıklı olduğuna dair yer alan ibarelerin çok önemli olduğu ve alışveriş yapan velilerin bu duruma özen göstermelerinin gerekli olduğu ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol