kapat ikonu

Kırmızı Et Üretimi Yükselişe Geçti

Kırmızı et konusunda yapılan çalışmalar devam ederken yılın ikinci çeyreğinde yapılan çalışmalar sonrasında kırmızı et üretimi arttı.

Kırmızı et konusunda yapılan çalışmalar devam ederken yılın ikinci çeyreğinde yapılan çalışmalar sonrasında kırmızı et üretimi arttı.
 
Türkiye son yıllarda kırmızı et üretimi konusunda çeşitli zorluklar yaşamıştı. Bu süreç içerisinde tüketim anlamında da sıkıntılar yaşanmaya başlamıştı. Yapılan çalışmalar sonrasında toplam kırmızı et üretiminin bu yılın ikinci çeyreği itibariyle hızlı bir artış yaşamaya başladığı tespit edildi.
 
Yılın ikinci çeyreğinde yapılan değerlendirmeler sonrasında et üretimi konusunda yüzde 2.2 artış yaşandığı öğrenildi. Artışların ardından üretim miktarı 266 bin 330 ton olarak gerçekleştirilmiş oldu. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan değerlendirmeler ve ortaya çıkan raporlar sonrasında artış yaşandığı tespit edildi.
 
Yapılan değerlendirmeler sonrasında koyun eti üretiminin bir önceki dönemi ile karşılaştırma yapıldığı zaman yüzde 1.1 oranında artış gösterdiği tespit edildi. Geçen yıl ile bir inceleme yapıldığı zaman artışın bu yıl yüzde 22.7 oranında arttığı tespit edildi. Kırmızı et tüketiminin artması için çalışmaların aynı hızla devam edeceği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol