kapat ikonu

Kira Yardımı Mağduriyetleri Giderilecek!

Yıkılma riskine karşı evinden çıkıp kiraya giden ancak kira yardımı alamayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi bekleniyor.

Bağcılar'da yaşayan bir vatandaş evinin yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu anladı. Ortaya çıkan rapor sonrasında can ve mal varlığını korumak için kiraya çıktı. Bu doğrultusunda evini kentsel dönüşüm kapsamına girdiği öğrenildi. Belediyeye kiraya çıktığı dönemde yardımcı olması açısından kira yardımı isteğinde bulundu. Ancak kira yardımı beklentisi reddedildi.
 
Vatandaş ise kiraya çıktığı dönemde maddi açıdan zorlandığını ve çeşitli zorluklar yaşadıklarını ifade etti. Bu konuda Kamu Denetçiliği Kurumu'na bir itiraz dilekçesinde bulundu. Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından gerekli incelemeler kısa süre içerisinde başlatıldı.
 
Kira Yardımları Ödenecek
 
İncelemelerin ardından Bağcılar Belediyesi ile görüşmeler yeniden başlatıldı. Belediyeden Kamu Denetçiliği Kurumu bazı bilgi ve belgeleri istedi. Vatandaşın tüm talepleri yeniden gözden geçirildi. Talebin reddedilmesini gerektirecek duruma aykırı bir durumun olmadığı ifade edildi. Bunun için hakkaniyetli bir çalışma için kira yardımının eksiksiz bir şekilde verilmesi istendi.
 
Kamu Denetçiliği Kurumu ile Belediye arasında yapılan görüşmelerin tamamlanmasının ardından vatandaşın yeniden kira yardımı konusunda bir başvuru yapması istendi. Başvuruyu yapan vatandaş kısa süre içerisinde olumlu yanıt aldı. bu kararın pek çok vatandaşa örnek teşkil etmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol