kapat ikonu

Kentsel Dönüşümde Ödenen Kira Yardımları Arttı

Kentsel dönüşüm hizmetleri sırasında verilen kira yardımları 2018 yılında artırıldı. Son olarak zamlarla birlikte 960 liraya yükseldiği açıklandı.

Kentsel dönüşüm hizmetleri sırasında verilen kira yardımları 2018 yılında artırıldı. Son olarak zamlarla birlikte 960 liraya yükseldiği açıklandı.
 
Kentsel Dönüşüm çalışmaları belediyeler tarafından verilen destek sonrasında hız kesmeden devam ediyor. Bu süreç içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kira yardımlarının tekrar ele alınmasına karar verilmişti. Yeni yılın girmesi ile birlikte TÜFE fiyatlarına göre yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi.
 
İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında ev sahiplerine verilen kira yardımı daha önceki dönemde 860 lira olarak belirlenmişti. Ancak yapılan değerlendirmelerin ardından zamlarla birlikte 2018 yılı için rakamların 960 liraya çıkarılmasına karar verildi.
 
Şehirlere göre kentsel dönüşüm bedelleri değişiklik gösteriyor. Bazı şehirlerde fiyatların artırılmasına gerek görülmezken bazı illerde yine küçük artışların yaşandığı tespit edildi. Yapılan araştırmalarda Amasya, Bitlis, Muş, Kars, Rize ve birkaç şehirde daha aylık yapılan kira yardımının yanı sıra bir defaya mahsus olmak üzere bin 350 lira verilerek yardımda bulunulduğu açıklandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol