kapat ikonu

Kentsel dönüşüm için yeni faiz belirlendi

Yeni yılla birlikte kentsel dönüşüm için yeni faiz oranlarının belirlenmesine karar verildi.

Yeni yılla birlikte kentsel dönüşüm için yeni faiz oranlarının belirlenmesine karar verildi.
 
Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde Antalya'da düzenlenen kentsel dönüşüm ve çevrecilik konulu bir toplantıya katıldı. Katılmış olduğu toplantıda önemli açıklamalar yaparken son dönemlerde ağırlık verilen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Belediyelerin bu konuda yaptıkları çalışmaların devlet tarafından desteklendiğini öğrenildi.
 
Kentsel dönüşüm çalışmaları son zamanlarda artış gösterdi. Özellikle büyük şehirlerde çarpık kentleşmenin ortadan kaldırılması için kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık verilmişti. Bu konuda belediyeler çarpıcı çalışmalar yapıyorlar. Ancak bu çalışmalar çerçevesinde belediyelerin yetersiz olduğu ifade edildi.
 
2018 yılından itibaren kentsel dönüşüm çalışmalarında bankalar tarafından verilen kredilerin faiz oranlarının değiştirilmesine karar verildi. Vatandaşların kentsel dönüşüme destek vermeleri halinde bankalardan çekecekleri kredi faizlerinin düşük olarak hesaplanması planlanıyor. Yeni sistem yeni yılla birlikte hayata geçirilmiş olacak. Belediye tarafından yapılan çalışmalara destek vermek için hem maddi açıdan hem de kaynak açısından destek verilmesine karar verildi. Bu sayede büyük şehirlerde kentsel dönüşüm çalışmaları devam edecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol