kapat ikonu

Kendi işini kuran engelliler için 4,5 milyon lira tahsis edildi

İŞKUR kendi işini kuran engelli vatandaşlara vermek üzere 4,5 milyon lira kaynak tahsis etmiş olduğunu bildirdi.

İŞKUR bünyesindeki kendi işini kuran vatandaşlara verilen hibe desteği programından 125 engelli vatandaşa da 4,5 milyon lira kaynak ayrıldı. Kendi işini kuran ve projesi kabul edilmiş olan 125 engelli vatandaşa 4,5 milyon lira hide desteği sağlanacak.
 
İŞKUR’un yapmış olduğu resmi açıklamadan edinilen bilgilere göre, engellilerin işe yerlemesinin önündeki en büyük engellerin başında gelen mesleki yetersizlik ve tecrübe eksikliği gibi konulardaki açıkları gidermek ve istihdam edilebilirliklerini artırmak maksadıyla mesleki eğitim kursları düzenlenmiş olduğu bilgisi verildi.
Engelliler için işbaşı eğitim programlarının bulunduğunu da anlatan açıklamada engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan ve İşsizlik Sigortası Fonundan aktarılan kaynaklarla engelilere yönelik projeler düzenlendiği ifade edildi.
 
Milliyet'in haberine göre, 80 kurum ve kuruluştan gelen ve kabul edilen, mesleki eğitim ve rehabilitasyon, işe ve iş yerine uyum ile destek teknolojileri projeleri için 4 milyon 735 bin 664 lira 88 kuruş ayrılmış olduğu bilgisi de açıklamada paylaşıldı.
 
Açıklamada ayrıca, 36 bin liraya kadar hibe desteği verilen "kendi işini kurma projeleri” çatısı altında başvurusu kabul edilmiş olan 125 engelliye de bu kapsamda toplam 4,5 milyon lira kaynak tahsis edilmiş olduğu bilgisi paylaşıldı.
Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol