kapat ikonu

KDV indirimi devam edebilir

Maliye Bakanı Naci Ağbal mobilyada ve beyaz eşyada uygulanan KDV indiriminin Nisan sonundan sonra tekrardan değerlendirileceğini ve indirim devam edebileceğini açıkladı.

Sektörleri hareketlendiren ve alımın artmasını sağlayan beyaz eşya ve mobilyadaki KDV indirimi nisan ayından sonra da devam edebilir. Bu konuyla ilgii açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, nişsan sonuna kadar hem beyaz eşyadaki hem de mobilyadaki KDV indiriminin devam edeceğini ancak nisan sonundan sonra da indirimler ilgili durumun değerlendirilerek yendien karar verilebileceğini işaret etti.
 
Maliye Bakanı Ağbal, beyaz eşya ve mobilyadaki KDV indirimini ilişkin, "Gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisanın sonunda bu düzenleme süresi dolacak ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz." dedi.
 
Star Gündem'de yer alan habere göre Ağbal, "(Beyaz eşya ve mobilyadaki KDV indirimi) Gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisanın sonunda bu düzenleme süresi dolacak ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz. Şimdi müthiş olumlu bir atmosfer var. En son gelen rakamlar, beyaz eşyada geçen seneden bu seneye şubat-şubat dönemine göre satışlar yüzde 30'un üzerinde artmış. Ben aynı oranın mobilya sektöründe de olduğunu görüyorum. Dolayısıyla bu, piyasada bir hareketlenme getirdi, alışverişe bir canlılık getirdi. Bunu da dikkate alacağız." dedi.
Star Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol