kapat ikonu

Kayseri İçin Dev Millet Bahçesi Projesi Geliyor!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç kentte 1 milyon 260 bin metrekarelik bir millet bahçesi kurulacağını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç şehirde yapılacak yeni düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulundu. Bu süreçte kentte 1 milyon 260 bin metrekare alana sahip yeni bir millet bahçesinin açılacağı ifade edildi. Alanın Hava İkmal Millet Bahçesi adı altında hizmete açılması bekleniyor. Daha önce şehirde bu bölgenin imara açılması konusunda bazı açıklamalar yapılmıştı. Ancak imara açılmasının söz konusu olmadığı ifade edildi.
 
Kayseri'ye kurulacak olan Millet Bahçesi projesinin büyüklüğü bir kez daha ifade ediliyor. Projenin 1 milyon 260 bin metrekare alana sahip olması bekleniyor. Belediye Başkanı bu süreç içerisinde Kayseri halkına layık olmak adına çalıştıklarını her fırsatta dile getiriyor.
 
İmar Tartışmalarına Son Noktayı Koydu
 
Hava İkmal'de gerçekleştirilecek olan Millet Bahçesi projesinin imara açılıp açılmayacağı merak etmişti. Bunun üzerine planda dahil olduğu üzere 80 bin metrekarelik bir cami alanının ve 20 bin metrekarelik okul alanının bulunduğunu açıkladı. Cami ve okul inşaatının gerçekleştirilmesinin ardından bölgenin kullanıma açılması bekleniyor. Kayseri'ye layık bir cami projesinin ve eğitime teşvik edilecek bir okul inşaatının yapılması için proje üzerinde çalışmalar devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol