kapat ikonu

Kaskosu olmayanlara devlet yardımı geliyor

Dolu yağışından etkilenen ancak kaskosu olmayan araçlara devlet yardım elini uzatacağını açıkladı.

Dolu yağışından etkilenen ancak kaskosu olmayan araçlara devlet yardım elini uzatacağını açıkladı.
 
Son dönemlerde meydana gelen yağışların şiddetinin giderek artması en çok vatandaşı etkiledi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yaşanan dolu felaketinin ardından pek çok ev ve aracın maddi açıdan zarar gördüğü tespit edildi. Bu süreç içerisinde otomobillerinde büyük hasar meydana geldiğini gören araç sahiplerinin zaman kaybetmeden sigorta şirketlerine koştukları ve hasar tespiti için çalışmalara başladıkları öğrenildi. Kaskosu olan araçlara çeşitli günlere randevu tarihi verilirken bu süreç içerisinde zararların gerekli incelemelerin yapılmasının ardından ödeneceği belirtildi.
 
Dolu yağışının ardından zarar gören araçların büyük bir kısmının kaskosu olmadığı ortaya çıktı. Araçlarının camlarında ve kaput kısmında meydana gelen büyük hasarların nasıl karşılanacağı konusunda büyük bir karamsarlık yaşayan vatandaşların bu konu hakkında yardım bekledikleri ifade edilmişti. Hükümet tarafından yapılan görüşmeler sonrasında çok zaman kaybetmeden konuya müdahale edildi ve bu süreç içerisinde sigortası olmayan vatandaşlara yardım elinin uzatılmasının planlandığı öğrenildi.
 
Yapılan açıklamalar sonrasında kaskosu olmayan vatandaşların ev ve arabalarında meydana gelen hasarlar için illerde ve ilçelerde bulunan itfaiyelerin ya da belediyelerin afet bürolarına giderek gerekli başvuruları yapmaları gerekecek. Başvuruların yapılmasının ardından hasar kayıtları tutulacak. Tutulan hasar kayıtlarının ardından yapılacak incelemelerde sigortası olmayan kişilerin tüm hasarlarının ödenmesi planlanıyor. Uygulamadan pek çok vatandaşın yararlanması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol