kapat ikonu

Kasko Teklifi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  • Otomobil
  • 03 Mart 2021 18:43
  • Son Güncelleme: 03 Mart 2021 19:03
Farklı birçok kasko seçeneği mevcuttur. Bu kadar çok seçenek varken kasko teklifi alıp karar vermek zor olabilir. Bu nedenle bazı noktalara dikkat etmek ve seçimi buna göre yapmak gerekiyor. Öncelikle kasko tercihi yaparken kapsam oldukça önemlidir. Bazı kaskolar sadece bir kısım bakım onarım şartlarını kapsarken bazı kaskolar çekici hizmetine kadar birçok ek hizmet içermektedir. Bu durumda daha kapsamlı olanı seçmek daha mantıklı olacaktır. Bir diğer önemli nokta ise güvenilir ve size en uygun kasko sigortasını önerecek sigorta şirketlerini tercih etmektir. Ancak bu sayede doğru kasko seçimi yapabilirsiniz. Firma ve acente seçimine geldiğimizde ise e-sigortam bu konuda her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Dar ve geniş kasko seçenekleri ile herkese uygun oto kasko sigortası fiyatları sunuyor. Peki söz konusu kasko seçenekleri nasıl alınır, şartları nelerdir?

Kasko Teklifi Alırken Nelere Dikkat Edilir?-1

Dar Kasko Nedir? Genişletilmiş Kasko Nedir? Kasko Şartları Nelerdir?

Kaskodan eğer bir teminat dahi çıkarılırsa bu durumda kasko, dar kasko kapsamına girer. Teminatların daha az olması nedeniyle prim ödemeleri de daha azdır. Geniş kasko ise birçok teminatı kapsar. Buna ek olarak yeni teminatlar da ekletilebilir. Yangın, hırsızlık, üçüncü şahısların verdiği zararlar gibi teminatlar geniş kaskonun içeriğinde yer almaktadır. Her sigortada olduğu gibi kasko sigortada da bazı şartlar vardır. Kasko sigorta genel şartları içinde genel olarak dar ve genişletilmiş kasko ile alakalı maddeler mevcuttur. Seçeneğiniz poliçeye göre şartlar ortaya çıkmaktadır. Kaskonun kapsamı arttıkça ödenmesi gereken prim miktarı da artacaktır. Bu noktada kasko yapan sigorta şirketleri arasından seçim yapmak ve düşük primli, genişletilmiş kaskoya sahip firmaları tercih etmek önem taşıyor. e-sigortam bu konuda imdadınıza yetişiyor ve özel kasko seçenekleri ve düşük primleri ile araç sigorta teklif al işlemlerinizi kolaylaştırıyor.

Kasko Teklifi Alırken Nelere Dikkat Edilir?-2

Kasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Kasko ve sigorta farkı genel anlamda kapsam olarak tanımlanabilir. Trafik sigortası sadece üçüncü şahıslara verilen zararları içerir. Sigorta sahibinin aracını kapsamaz. Kasko ise tam anlamıyla poliçe sahibinin aracını ve karşı tarafın aracını kapsar. Kasko sigortası teminatları içeriğinde yangın, hırsızlık, terör, sel gibi kapsamlar bulunabilir. Trafik sigortası bunları kapsamaz. Kasko ve trafik sigortası birleşiyor denilse de kaskonun kapsamı genel olarak daha geniş olacaktır.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol