kapat ikonu

Kartla alışveriş için onay verme süresi uzatıldı

İnternetten kredi kartı ve banka kartı ile alışveriş yapabilmeyi sürdürebilmek için gerekli olan onay verme işlemi süresi yıl sonuna kadar uzatıldı.

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı internetten alışverişe devam edebilmek için bugün onay vermenin son günündeydi. Ancak kritik süre yıl sonuna kadar uzatıldı.
 
İnternetten alışverişe devam edebilmek için gerekli olan onay verme işlemi yıl sonuna kadar gerçekleştirilebilecek. Yıl sonuna kadar kart kullanıcıları eskiden olduğu gibi onay vermeden de internet üzerinden alışveriş yapmaya devam edebilecekler.
 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, banka kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi için kart hamilinin talebinin alınması şartı getirdiklerini ve bankalardan 17 Ağustos'a kadar bunun tamamlanmasını istediklerini hatırlatarak, "e-ticarette herhangi bir yavaşlamaya sebebiyet vermemek için hem bankalarımızın görüşlerini hem de gelen taleplerini aldık ve kurul olarak bu süreyi 31 Aralık 2017'ye kadar uzattık." dedi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol