kapat ikonu

Kartepe Tatili Hayal Kırıklığı Yarattı

Kış tatilinin önemli merkezlerinden birisi olan Kartepe kar yağışının beklenen seviyeye ulaşmaması sebebiyle pek çok pisti kapattığını açıkladı.

Kış tatilinin önemli merkezlerinden birisi olan Kartepe kar yağışının beklenen seviyeye ulaşmaması sebebiyle pek çok pisti kapattığını açıkladı.
 
Kış aylarının gelmesi ile birlikte pek çok tatilci kar tatili yapmak için yakın bölgeleri tercih etmeye başladılar. Tatilciler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında özellikle İstanbul'a yakın olması sebebiyle Kartepe ilk sırada yer almaya başladı. Ancak yapılan değerlendirme sonrasında pekçok tatilcinin hayal kırıklığı yaşadıkları öğrenildi.
 
Geçtiğimiz kış Ocak ayı ile bu yıl arasında bir değerlendirme yapıldığı zaman pistlerde kar kalınlığı zirveye ulaşmıştı. Ancak bu yıl kar yağışının olmaması ve havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi gibi sebeplerden dolayı bölgede kar kalınlığının sadece 5 cm olduğu belirlendi.
 
Yapılan ölçümler sonrasında bölgedeki pistlerin kayak yapmak için yeterli olmadığını ortaya koydu. Bölgede bulunan 14 farklı pist aynı sebeplerden dolayı kapatıldı. Bu yıl Ocak ayında Kartepe'ye tatile giden tatilcilerin büyük kısmı hayal kırıklığı yaşadılar. Kayak yapma hayali ile bölgeye giden tatilciler ise kayak yapamayacaklarını öğrendikleri zaman hayal kırıklığı yaşadılar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol