kapat ikonu

Karadeniz Kıyıları Plato Olarak Kullanılacak

Yeni havalimanı bölgesinde kalan Karadeniz kıyılarının film platosu olarak kullanılmasına karar verilirken süreç belediye tarafından kabul edildi.

Yeni havalimanı bölgesinde kalan Karadeniz kıyılarının film platosu olarak kullanılmasına karar verilirken süreç belediye tarafından kabul edildi.
 
Eyüp Belediyesi tarafından sanatın desteklenmesi için önemli çalışmalar yapıldı. Bu süreçte yapılan bir teklif İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında Karadeniz kıyılarında birtakım plan ve imar değişikliklerinin yapılmasına karar verildi.
 
İstanbul'un tanıtımı ve kültürü açısından son zamanlarda film platolarının son derece önemli olduğuna vurgu yapılmıştı. Bu süreç içerisinde film çekimleri için ayrılan bölgelerin yetersiz kalması, bu konuda şikayetlerin artması sebebiyle verilen teklif ile yeni havalimanı ile Şile ilçesi arasında kalan bazı bölgelerin Türkiye için film platosu olarak kullanılmasına karar verildi.
 
Yapılan karar değişikliğinin ardından imar planlarında da önemli değişikliklerin yaşanmasına karar verildi. İlgili kurumların görüşlerinin alınması kaydı ile bölgede gerekli açık ve kapalı stüdyoların kurulmasına karar verildi. Film platosu olarak kullanılacak olan bölgelerin belirlenmesi için bir anlamda teklif notu gönderilecek. Ardından alanlarda bulunan plato ihtiyaçları için gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanmasına karar verildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol