kapat ikonu

Kaplıca Tedavilerini Artık Devlet Karşılayacak

Doktor tarafından gerekli görülen kişilere verilen kaplıca tedavileri yeni yapılan bir düzenleme ile birlikte tamamen devlet tarafından karşılanacak.

Doktor tarafından gerekli görülen kişilere verilen kaplıca tedavileri yeni yapılan bir düzenleme ile birlikte tamamen devlet tarafından karşılanacak.
 
Sosyal Güvenlik tarafından yapılan birtakım açıklamalar sonrasında kaplıca tedavileri konusunda önemli değişikliklerin yapıldığı ifade edildi. Özellikle kaplıca tedavisi bazı hastalar için doktoru tarafından zorunlu kılınıyor. Bu durumda alınan bir karar sonrasında masrafların tamamının devlet tarafından karşılanmasına karar verildi.
 
Daha önceki dönemlerde devlet tarafından kaplıca masraflarının tamamı karşılanmıyordu. Bu durum bazı hastalar için mağduriyetlere sebep oluyordu. Yeni düzenlemelerin ardından kaplıca tedavilerinin yanı sıra yol gündelik ve refakatçi giderleri de bu sayede devlet tarafından karşılanmış olacak. Ödemeler SGK aracılığı ile yapılacak.
 
Tedaviler her tesiste yapılmıyor. Devletin masrafları karşılaması için öncelikli olarak Sağlık Bakanlığı onaylı tesislerin tercih edilmesi gerekiyor. Devlet tarafından yayınlanan bir listede onaylı olarak belirlenen toplam 254 adet kaplıcanın olduğu öğrenildi. Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilmiş kaplıcalarda pek çok ihtiyaç sahibi hasta sorunsuz bir şekilde tedavilerini karşılayabilir. Bu süreçte gerekli masraflar kurum tarafından karşılanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol