kapat ikonu

Kapadokya yeni yıla tam kapasite girecek

Yeni yılı Kapadokya bölgesinde karşılamak isteyen yerli ve yabancı turistler için programlar hazırlayan konaklama tesislerinde doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı aktarıldı.

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya'da, yılbaşı öncesi konaklama tesislerindeki doluluk oranının haftalar öncesinden yüzde 100'e ulaşması turizmcilerin yüzünü güldürdü.
 
Yılbaşı gecesi yerli ve yabancı konukların en iyi şekilde misafir edilebilmesi adına hazırlık yapan turistik tesisler, geceye özel hazırladıkları aktivitelerle misafirlerine eğlenceli bir akşam yaşatacak.
 
Ürgüp ilçesinde bir otelin genel koordinatörü olan Abdullah İnal, otellerindeki doluluk oranının günler önceden yüzde 100'e ulaştığı bilgisini paylaşarak, yılbaşı tatili için hazırlıkların sürdüğünü anlattı.
 
20 GÜN ÖNCE OTELLER TAMAMEN DOLDU
 
İnal, rezervasyonlara göre geçen seneye oranla bu yıl daha fazla yerli turistin bölgeyi tercih ettiğini dile getirerek, yılbaşı hazırlıklarının bitmek üzere olduğunu açıkladı. Bu sene yüzde 100 doluluk oranını daha şimdiden yakalandığını kaydeden İnal, 20 gün önce otellerinin tamamen dolduğunu vurgulayarak, yılbaşına kar beklendiğini aktardı. İnal, yağış olması durumunda bölgenin daha farklı bir güzelliğe büründüğünü öne sürerek, konuklar için gala yemeği ve hediye gibi sürprizlerin yapılacağını ve insanların güzel bir gün geçireceğini bildirdi. Otellerinde gecelik konaklamanın kişi başı fiyatının 180 ile 300 dolar arasında değiştiğini, yılbaşı gecesine özel gala yemeğinin ise 70 dolar olduğunu dile getiren İnal, herkesi Kapadokya bölgesine beklediğini söyledi.
 
MÜŞTERİLER BAŞKA OTELLERE YÖNLENDİRİLİYOR
 
Göreme beldesinde otel işleten Kemal Cingil ise tam doluluk oranına ulaştıklarını ifade ederek, kendilerini arayan müşterileri başka otellere yönlendirdiklerini fakat bölge genelinde yer bulmanın zor olduğunu ileri sürdü.
 
YERLİ TURİSTLER YABANCILARA GÖRE DAHA ÇOK İLGİ GÖSTERDİ
 
Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, yılbaşı sebebiyle bölge genelinde hareketlilik yaşandığını belirterek, yerli turistlerin bu sene yabancılara oranla daha çok ilgi gösterdiğini duyurdu.
 
KAPADOKYA 2019’A DOLU DOLU GİRECEK
 
Bölgenin bu sene turist yoğunluğu bakımından rekora imza attığına işaret eden Durmaz, yeni yıla da tam dolulukla girilmesinin 2019'un daha da hareketli geçeceğinin bir göstergesi olduğunu savunarak, yılbaşı tatili için Kapadokya'ya gelmek isteyenlerin acele etmesini önerdi. Durmaz, bölge genelinde rezervasyon doluluğunun yüzde 100'e ulaştığının altını çizerek, yarıdan fazlasının yerli olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen konukların yeni yılı Kapadokya'da karşılayacağını hatırlattı. Kapadokya'da yılbaşında hava koşullarının uygun olması hâlinde balon turu, at ve ATV araçlarıyla gezilerin yanında eğlence merkezlerinde programların da düzenleneceğini söyleyen Durmaz, Kapadokya’nın 2019'a dolu dolu gireceğini ifade etti.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol