kapat ikonu

Kanser Hastalarının Tedavisi Artık Ücretsiz

Pahalı tedavileri ile olumsuz etkiler sağlayan kanser hastalığı artık her yönüyle tamamen SGK tarafından karşılanmış olacak.

Pahalı tedavileri ile olumsuz etkiler sağlayan kanser hastalığı artık her yönüyle tamamen SGK tarafından karşılanmış olacak.
 
Hükümet tarafından bir süredir çağımızın en önemli hastalığı olarak ifade edilen kanser hastalığının tedavileri üzerinde çalışma yapılıyordu. Bunun üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Resmi Gazete'de yayınlanan yeni bir çalışma sonrasında kanser tedavisinin ele alındığını ifade etti.
 
Devletin kanser hastaları için ortaya çıkan bu zor süreçte her daim yanlarında olacağını ifade etti. Kanser hastalarının bu süreçte ortaya çıkan büyük masraflarının artık ortaya çıkmaması için gerekli düzenlemeler yapılmış olacak. Tedavi süresince ortaya çıkabilecek tüm masrafların bundan sonraki dönemde SGK tarafından karşılanmasına karar verildi.
 
SGK tarafından daha önceki dönemlerde kanser cerrahisi için yıllık olarak 240 milyon liralık bir bütçe ayrılıyordu. Ancak sonrasında bu yıl verilen desteklerin artırılması ile bu rakam 750 milyon liraya kadar çıkarılmış oldu. Hastalıklara verilen destek ve iyileştirme çalışmalarının her yıl artırılması amaçlanıyor. Kanser ilaçlarının da daha önce alınan kararla birlikte tamamen ücretsiz olmasına karar verilmişti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol