kapat ikonu

Kamuya Yeni Personeller Alınacak

Kamuda çalışmak isteyen vatandaşlara yeni bir müjde verildi. 3 kurum tarafından personel alımı ilanı verildiği öğrenildi.

Kamuda çalışmak isteyen vatandaşlara yeni bir müjde verildi. 3 kurum tarafından personel alımı ilanı verildiği öğrenildi.
 
Kamuda çalışmak için fırsat kollayan binlerce vatandaşa müjdeli haber verildi. Bu süreçte 3 farklı kamu kurumu tarafından verilen ilan sonrasında yeni personellerin alımı için harekete geçilmesinin beklendiği ifade edildi.
 
İlk olarak Resmi Gazete'de yayınlanan bildiri sonrasında Maliye Bakanlığının merkez teşkilatı için personel alımı gerçekleştirilmesine karar verildi. İlanın detaylarında ise gerekli şartların sağlanması bekleniyor. Bu süreç içerisinde vergi müfettişlerinin de alınması planlanıyor. alınacak personelin şartları hakkında resmi internet sitesinde detayların paylaşıldığı öğrenildi.
 
Maliye Bakanlığının ardından İçişleri Bakanlığı da 355 adet personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Göç İdaresi için istihdam edilmek üzere alınacak personeller için başvuru detayları da netleşmiş oldu. Ardından son kurum olarak sahil Güvenliği Komutanlığı belirlendi. Bu süreçte 240 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği öğrenildi. Alınacak olan personellerin 34 farklı pozisyon içerisinde duruma göre en uygun şekilde değerlendirilmesi amaçlanıyor. Gerekli şartlar hakkında açıklama yapıldığı belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol