kapat ikonu

Kamuya Memur Alım Müjdesi!

İstihdam seferberliği tüm hızıyla devam ederken bu süreçte kamuya yeni memurların alınması için gerekli adımların atılacağı ifade edildi.

İstihdam seferberliği tüm hızıyla devam ederken bu süreçte kamuya yeni memurların alınması için gerekli adımların atılacağı ifade edildi.
 
Hem kamu hem de özel sektörde istihdam seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Bu süreç içerisinde geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapılmış ve 20 bin öğretmen atamasının gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Aynı zamanda sözleşmeli öğretmenlerden bir kısmının kadroya geçişi için çalışmalar başlatılacaktı.
 
Açıklamanın ardından kamunun diğer sektörleri içinde istihdam sürecinin başladığı belirlendi. İlk olarak açıklama Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geldi. Bu süreçte 10 bin polis memur adayı alacağını belirtti. Ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 7 bin Yüksek Seçim Kurulu tarafından ise 549 kişinin alımı gerçekleştirilecek.
 
Bu süreçte engelli kişilerde unutulmadı ve kamuda istihdam edilmek üzere çeşitli görevlerde toplam 2 bin 500 personelin alınmasına karar verildi. Her birinin başvuru şartları birbirinden farklı olmakla birlikte resmi internet sayfalarında başvuru üzerine istenen kriterlerin yer aldığı öğrenildi. Bu yıl özel sektörde olduğu gibi kamu sektöründe de istihdam konusunda son derece bereketli bir süreç olması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol