kapat ikonu

Kamuda Oluşan Ücret Eşitsizliğine Son

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında kamuda meydana gelen ücret dengesizliğine son verilmesi için çalışmalar başlatılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında kamuda meydana gelen ücret dengesizliğine son verilmesi için çalışmalar başlatılacak.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşma sonrasında kaymakam emrinde çalışanların düşük ücret almamaları için bazı çağrılarda bulundu. Çağrının yapılmasının ardından yetkililer tarafından zaman kaybetmeden çalışmalar başlatıldı. Kamuda çalışanların farklı kıdemler arasında çalışma gösterenlerin ücret farkının artması dikkat çekmişti. Kıdem farkı olan çalışanların ücretleri yapılacak değerlendirme sonrasında tekrar hesaplanacak.
 
Ek gösterge sistemi, statü farkı ve farklı yönetim sistemleri gibi çeşitli kriterlerin ardından ücret farkının giderek açıldığı bu durumun çalışanları olumsuz etkilediği tespit edildi. Personellerin maaşlarında bu sayede köklü bir değişiklik gerçekleştirilmiş olacak.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm çalışanların hak ettikleri değeri görmeleri ve maaşlardaki adaletsizliği sona erdirmek için yeni bir modelin hayata geçirilmesini istedi. Ücret dengesizliği sorunu 2019 yılında tamamen çözülmüş olacak. Böylece aradaki uçurumlar sona erecek. Yeni sistem çalışanların yararına olacak şekilde değiştirilecek. Performans sistemi bu anlamda etkili olacak. hiyerarşi sistemi ise bozulmayacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol