kapat ikonu

Kamu sınavlarında yönetmelik değişikliği yapıldı

Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolarda yönetmelik değişikliğine gidildiği öğrenildi. Sınav sistemi değiştirildi.

Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolarda yönetmelik değişikliğine gidildiği öğrenildi. Sınav sistemi değiştirildi.
 
İl özel idareleri ile belediyelere bağlı olarak açılan kadrolara yapılacak yeni alımlarda atama yapılacak kişilere özel duyurular yapıldı. Bu konuda geçerli olan yönetmelikte birtakım değişikliklerin yapıldığı açıklandı. Sınav yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayınlanarak resmen hayata geçirilmiş oldu.
 
Kamu görevlerine ilk kez ataması gerçekleştirilecek olan kişiler için genel sınav yönetmeliğinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin resmen hayata geçirildiği öğrenildi. Bundan sonraki dönemlerde il özel idareleri ve belediyelere bağlı olarak gelişen kamu dairelerine yapılacak atama öncesinde alınacak kadronun üç katı yerine beş katının çağrılmasına karar verildi.
 
Yeni gerçekleştirilen değişikliklerin bu yıl Kamu Personeli Seçme Sınavına giren ve başarı puanı en yüksekten düşüğe doğru gerçekleşen sıralamanın ardından yapılacak değerlendirme sonrasında sınava çağrılacak olan kişilerin bu şekilde belirlendiği öğrenildi. Söz konusu kararın 11 Eylül tarihinde Bakanlar Kurulunda yapılan görüşmeler sonrasında kararlaştırıldığı ve hayata geçirildiği öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol