kapat ikonu

Kamu Kurumlarına Personel Alımı Müjdesi!

Kamu kurumları için yeni personellerin alınması adına düğmeye basıldı. Bu süreçte 53 bin personel alımının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Kamu kurumları için yeni personellerin alınması adına düğmeye basıldı. Bu süreçte 53 bin personel alımının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
 
Kamuda meydana gelen personel açığını ortadan kaldırmak adına yeni alımların gerçekleştirileceği öğrenildi. Bunun adına alınacak personel sayısının 53 bin olduğu ifade edildi. Bakanlıkların yakın zamanlarda yapacakları duyurular sonrasında personel alımını gerçekleştirecekleri ifade edildi.
 
Adalet Bakanlığı en çok alım yapacak alanlardan birisi olarak ifade ediliyor. Cezaevi personelinin yükünü azaltmak için bin adet personel alınacağı gibi ardından hakim ve savcılık için başvuruların yıl sonu açılması bekleniyor. Bu alımlarda 100 idari yargı hakiminin alınması amaçlanıyor.
 
Milli eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için harekete geçecek. Ardından İŞKUR aracılığı ile engelli personel açığının tamamlanması için 12 bin kişinin alınması amaçlanıyor. Emniyet tarafından da ihtiyaçlar dahilinde 3 bin komiser yardımcısı için öğrenci alımının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
 
Diğer alım yapacak olan bakanlık ise Sağlık Bakanlığı olarak ifade ediliyor. İŞKUR aracılığı ile yapılacak alımlar sonrasında bin 298 kişinin sürekli olarak çalışması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol