kapat ikonu

Kamu çalışanlarına müjde! İşte en uygun konut kredisi

Özel veya kamu bankaları, kamu çalışanlarına özel konut kredisi sunmaktadır. Kamu çalışanlarına özel kredi kampanyasından yararlanarak almak istediğiniz evi yüzde 10 daha ucuz alabilirsiniz.

  • Kredi
  • 03 Şubat 2017 19:37

Kamuda görevli halde bulunan memur ve işçiler başta Vakıfbank olmak üzere diğer bankaların da konut kredisi kampanyalarından kolayca faydalanabilir.

Kamu personeli olan vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak için uygun faiz ve geri ödeme seçeneği sunan bankalar, ortalama yüzde 0,90’dan kredi kullanmaktadır.

Özellikle kamu personellerine özel olarak sunulan konut kredileri normal vatandaşlara oranla yüzde 10 daha ucuzdur. Bu fırsatı kullanarak konut sahibi olmak isteyen bireyler Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bank aracılığıyla başvuruda bulunabilir.

Konut kredisi faiz oranı hesaplanırken, başvuru yapmak istediğiniz bankanın o anki kredi faiz oranı dikkate alınır ve normal müşterilere uygulanan faiz üzerinden yüzde 10 daha düşük olur.

Kamu çalışanlara konut kredisi veren diğer bankalar hangileri?

Kamu bankaları ile rekabeti arttırmak isteyen özel bankalar da kamu çalışanlarına yönelik kredi kampanyaları düzenlemeyi sürdürüyor. Dönemsel olarak hazırlanan ve yine kamu personelinin konut ihtiyacını karşılamak isteyen özel bankalar kredi notu iyi olan müşterilerine destek sağlıyor.

Uzun vadeli konut kredisi almak isteyenler ise 30 seneye varan mortage kredisi kampanyasından faydalanabilir. Böylece kira öder gibi konut sahibi olabilirsiniz. Uygun faiz oranı ve yüksek vade sayısı sunan bankalar ise şu şekildedir;

İş Bankası’nın yanı sıra ülkemizde faaliyetlerini sürdüren Şekerbank, Akbank, Finansbank ve ING Bank gibi pek çok özel bankada konut kredisi tahsis ediyor. Kamu çalışanlarına yönelik düzenlenen kredi kampanyaları pek çok özel bankayı rekabetin içine dahil etmeyi başarmıştır.

Konut kredisi için başvuruda bulunan müşterilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Öncelikle bu kişilerin kredi notu seviyesinin yüksek olması son derece önemli rol oynuyor. Ayrıca devam eden kredi borcunuz varsa yeniden kredi almanız pek mümkün görünmüyor. Sonuç itibarıyla konut sahibi olmak isteyen kişilerin dikkatli ve titiz bir şekilde hareket ederek kendi bütçesine en uygun kredi kampanyasını seçmesi gerekiyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol