kapat ikonu

Kadınların Çalışmasını İstemeyen Erkek Oranı Açıklandı

Türkiye genelinde yapılan bir araştırmanın ardından kadınların çalışmasını istemeyen erkek oranı açıklandı.

Türkiye genelinde yapılan bir araştırmanın ardından kadınların çalışmasını istemeyen erkek oranı açıklandı.
 
Bir araştırma şirketi olan Ajans Press çok tartışılacak yeni bir araştırmaya imza attığını açıkladı. Kadın ve erkek arasındaki eşitlik durumu her fırsatta dile getirilirken özellikle 8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesinde kadınların çalışmasını istemeyen erkekler üzerinde bir araştırma yapıldı.
 
Yapılan araştırmanın sonucuna göre kadınların çalışmasının gerekli olmadığını düşünen erkeklerin oranı yüzde 25 olarak belirlendi. Aynı araştırmanın kadınlar üzerinde de yapıldığı ifade edildi. Bu araştırmalar çerçevesinde kadınlar arasında oran yüzde 14 olarak belirlendi.
 
Araştırma sonrasında yüksek bir oranla kadınların çalışmak için eşlerinden izin aldıklarını ve izin vermezlerse çalışmadıklarını da ortaya koydu. Özellikle hükümet tarafından verilen destekler sonrasında kadınların çalışma hayatı içerisinde daha aktif bir pozisyona getirilmesi ve bunun ardından çeşitli teşviklerin verilmesi gibi çalışmalar devam ederken yapılan bu araştırmanın hala kadınların çalışmasını gerekli bulmayan erkeklerin olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu. Yapılan araştırmalarda kadınların son dönemlerde en çok şiddet ve taciz olayları ile gündeme geldiğini ortaya koydu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol