kapat ikonu

Kadınlar yarım gün çalışmayla destekleniyor

Kadınların son yıllarda çalışma hayatı içerisinde desteklendiği öğrenildi. Bu konuda verilen destekler 17.5 milyon liraya kadar ulaştı.

Kadınların son yıllarda çalışma hayatı içerisinde desteklendiği öğrenildi. Bu konuda verilen destekler 17.5 milyon liraya kadar ulaştı.
 
Kadınların çalışma hayatı içerisinde istihdam edilmesi için son yıllarda birtakım önemli projelere imza atıldı. Devlet destekli projelerde kadınların çocuk doğurduktan sonra iş hayatından uzaklaşmaları ve kadın istihdamını düşürmeleri engellenmiş olacak.
 
Özellikle kadınların bebekleri ile zaman geçirirken çalışma hayatına sorunsuz bir şekilde devam etmeleri için yarım gün çalışma hakkı verildi. Yarım gün çalışma hakkı için bazı şartları taşımaları bekleniyor. Son 3 yıllık süreç içerisinde en az 600 gün işsizlik primlerinin ödenmesi bekleniyor. Bu sayede sadece kadınlar değil baba olan erkeklerde yarım gün çalışma hakkından faydalanabilecekler.
 
Devlet destekli çalışmaların özellikle 2016 yılının Ekim ayından beri devam ettiği açıklanırken henüz bir yıllık süre zarfı geçmiş olmasına rağmen 10 bin 371 kişi bu desteklerden yararlandıklarını ifade etti. Toplam yapılan ödemeler düşünüldüğü zaman bir yıllık süreçte 17.5 milyon liralık ödenek ayrıldığı belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol