kapat ikonu

Kadıköy-Kartal metro hattı Kaynarca'ya uzanacak

15 Temmuz tarihinde ihalesi gerçekleştirilecek olan Kaynarca-Tuzla metro hattının tamamlanmasıyla Kartal-Kadıköy hattı Kaynarca'ya kadar uzanacak.

İstanbul’da bir yeni metro projesi daha gündemde. 15 Temmuz’da ihalesi gerçekleştirilecek olan Kaynarca-Tuzla metro hattı için çalışmalar başladı.
 
Kaynarca-Tuzla metro hattı çalışamaların başladığı ve 15 Temmuz’da ihalesinin gerçekleştirileceği ile ilgili bilgiler basında paylaşıldı.
 
15 Temmuz’da gerçekleştirilecek ihaleden sonra 15 gün içinde yer teslimi yapılacak metro hattında çalışmalar başlayacak.
 
Habertürk'ün haberinden edinilen bilgilere göre 8 duraktan oluşması planlanan Kaynarca-Tuzla metro hattının toplam uzunluğu 12 km olacak. Kaynarca-Tuzla metro hattının sadece 80 günde tamamlanması ve 2012 yılında hayata geçirilen Kadıköy-Kartal metro hattının devamı olması planlanıyor.
 
Kaynarca-Tuzla hattının hayata geçirilmesiyle Kadıköy-Kartal metrosu Kaynarca’ya kadar uzanmış olacak.
 
Kaynarca-Tuzla metro hattı; Kaynarca, Kaynarca Merkez, Çamçeşme, Kavakpınar, Esenyalı, Aydıntepe, Tuzla Belediyesi ve Pendik durakları olmak üzere toplamda 8 duraktan oluşacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Kartal-Kadıköy metrosu Kaynarca'ya kadar uzanmış olacak.
Habertürk
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol