kapat ikonu

İzmir'de grev bitti!

İzmir'de deniz otobüsü seferleri veren İZDENİZ tarafından gerçekleştirilen 22 günlük grevin sona erdiği öğrenildi.

İzmir'de deniz otobüsü seferleri veren İZDENİZ tarafından gerçekleştirilen 22 günlük grevin sona erdiği öğrenildi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz ulaşımı konusunda hizmet veren firması İZDENİZ bir süredir vatandaşlarında mağdur olmalarını sağlayacak bir grev içerisine girmişlerdi. 22 gündür devam eden grev sonrasında deniz otobüsü seferlerinin yapılmadığı ve vatandaşların bu konuda çeşitli mağduriyetler yaşadıkları ortaya çıkmıştı. Grev tam olarak 12 Temmuz tarihinde başlamıştı. Tüm bunların ardından hem şirket hem de belediye arasında yaşanan krizin bu kadar uzun sürmesi yeni alternatiflerin aranması için gerekli olan durumları ortaya koydu. Toplu işçi sözleşmesinden dolayı bu tür bir sorunun yaşandığı ifade edildi.
 
Grevin ortaya çıkmasındaki asıl neden kara personeline yapılan yüzde 25 oranındaki zammın ardından deniz personeline sadece yüzde 5 oranında bir zammın yapılması olarak ifade edildi. bu konudan şikayetçi olan deniz personelinin harekete geçerek haklarını grev yolu ile savunmak istedikleri belirlendi. Ancak bu süreçte grev başlatıldı ve seferlerin yapılmamasına karar verildi. 22 günlük süre boyunca Konak Karşıyaka arasında devam eden seferlerin aksaması pek çok vatandaşın durumdan olumsuz etkilenmesine neden oldu.
 
Grevin 22 günün sonunda sona ermesinin ardından vatandaşlar seferleri tekrar kullanabilmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Bu süreç içerisinde seferlerde büyük bir yoğunluk olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Seferlerin tekrar aksamaması adına gerekli olan tüm önlemler alındı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol