kapat ikonu

İTO’dan belge hizmetlerinde yüzde 10 indirim kararı

İTO, 2018 sonuna kadar üyelerine belge hizmetlerinde yüzde 10 indirim kararı aldığını duyurdu.

İTO, hükûmetin açıkladığı ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’nın ardından 2018 yılı sonuna kadar üyelerine belge hizmetlerinde yüzde 10 indirim kararı aldığını açıkladı.
 
İTO’DAN ENFLASYONA MÜCADELEDE KARARI
 
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından geçen gün açıklanan ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’na destek verdiklerini kaydetti ve İTO’nun da bu mücadelede yer alacağını ifade etti.
 
ENFLASYON ÜRETİME ZARAR VERİYOR
 
Yüksek enflasyonun bir anlamda üretime de, tasarrufa da zarar verdiğini söyleyen Avdagiç, bünyelerinde bulunan 423 bin üye ile enflasyonla mücadelede yer alacağını aktardı.
 
YÜZDE 10 İNDİRİM KARARI
 
İTO, 2018’in sonuna kadar üyelere yönelik belge hizmetlerinde yüzde 10 indirime gitti. Ayrıca kararın bugünkü meclis toplantısının ardından onaylanarak yürürlüğe gireceği belirtildi. İTO tarafından yapılan açıklamada Ticaret sicil harçları ve bedelini kamunun belirlediği bazı diğer hizmet bedelleri hariç, bedeli İTO tarafından belirlenen belge hizmetlerinde yüzde 10 indirim kararı alındı.
 
GEÇMİŞTE BAŞARISIZ OLMUŞTU
 
Avdagiç, Bakan Albayrak tarafından duyurulan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'nın açıklandığı toplantıda sadece hükûmet yetkililerini değil, aynı zamanda iş dünyası mensupları ve meslek örgütleri başta olmak üzere tüm ekonomik paydaşları tam bir kararlılık ve iş birliği içinde gördüğünü kaydetti. Avdagiç, toplumun topyekûn bir mücadele yapamaması sebebiyle 1970'li ve 1980'li yıllarda enflasyonla mücadelede başarısız olunduğunu yaptığı açıklamada vurguladı.
 
CANAVAR HÂLİNE GELMEDEN YOK ETME FIRSATI VAR
 
Enflasyonun bir canavar hâline gelmeden yok etme fırsatının ele geçtiğini anlatan Avdagiç, geçmişte enflasyondan çok çekmiş bir ülke olarak, bugün enflasyonla mücadelede yekvücut olmanın çok anlamlı olduğunu söyledi.
 
‘’ÜZERİMİZE DÜŞENİ EKSİKSİZ YAPMAYA HAZIRIZ’’
 
Avdagiç, hükûmetin, milletin, firmaların enflasyonla mücadelede topyekûn elini taşın altına koyduğunu gördüğünü söyleyerek, İstanbul iş dünyası olarak da kendilerinin Enflasyonla Topyekûn Mücadele seferberliğinde üzerine düşeni eksiksiz bir şekilde yerine getirme konusunda hazır olduklarını bildirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol