kapat ikonu

İsveç merkezli firma, Türkiye'de çok sayıda işçi alıyor!

İsveç merkezli Securitas firması, Türkiye'deki büyüme hedefleri doğrultusunda 2 bin 500 personel istihdam edeceğini duyurdu.

İsveç merkezli Securitas, bu yıl aldığı Türkiye'de büyüme kararı ile çok sayıda kişiyi istihdam edeceğini duyurdu. Bu kapsamda tam 2 bin 500 kişi alınacağı açıklandı.

2 bin 500 kişi alınacak

İsveç’te 1934’te kurulan Securitas, Türkiye’de büyüme karar aldı. Firma bu kapsamda, Marmara bölgesi ağırlıklı olmak üzere Türkiye çapında bu yıl toplam 2 bin 500 kişiyi istihdam edecek.

Firmadan yapılan açıklamaya göre; Securitas Türkiye, açık ve şeffaf yönetim politikasıyla çalışanlarına fırsat eşitliği ve kendilerini geliştirme imkanı sunmaya hazırlanıyor.

20 bin çalışanı ile güvenlik hizmeti sunuyor

Securitas Türkiye’nin; 75 ildeki 11 Bölge Müdürlüğü, yaklaşık 20 bin çalışanı ile güvenlik hizmeti sunuyor ve bu kapsamda güvenlik sektöründe sürdürülebilir iş gücüne yönelik birbirinden önemli projeleri hayata geçiriyor.

Securitas İnsan Kaynakları Koordinatörü Ebru Gültekin, Securitas idari kadrosunun yüzde 30'unun güvenlik görevliliğinden gelen çalışanlardan oluştuğunu belirtti.

Çalışanlara eğitim de veriliyor

Securitas, olarak çalışanların eğitimlerine önem verdiklerini belirten Gültekin şu ifadeleri kullandı: "Her bir çalışana ortalama 100 saat sınıf eğitimi, yine ortalama 700 dakikalık uzaktan eğitim veriyoruz. Tüm idari ve saha çalışanlarımızın bir araya gelebilmesi amacı ile hayata geçirdiğimiz Securitas Çalışan Portal'ı üzerinden online eğitimlerimizi saha ve idari kadrodaki çalışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda tamamen içeriden beslenen içeriklerle tasarlıyoruz.

Gelecek nesil şube staj programı, bağlılık ve tutundurma faaliyetleri, Securitas Çalışanları Vakfı, şikayet yönetimi, çalışan anketi ve çeşitli ödüller de IK politikamız dahilinde."

“Sektör ortalamasının üzerindeyiz”

Diğer sektörlere göre güvenlik sektöründe kadın istihdamının oldukça düşük olduğunu belirten Gültekin, "Şirket yönetim kadromuzda kadın oranı yüzde 30, saha kadromuzda ise yüzde 12'ler civarında. Bu anlamda sektör ortalamasının üzerindeyiz. Ancak yine de bunu arttırmak için çeşitli çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol