kapat ikonu

İstihdam seferberliğinde 3 milyon gence yeni iş!

İstihdam seferberliği tüm hızıyla devam ederken 3 milyon gence yeni iş sahalarının yaratılacağına yönelik müjdeler verildi.

İstihdam seferberliği tüm hızıyla devam ederken 3 milyon gence yeni iş sahalarının yaratılacağına yönelik müjdeler verildi.
 
Ekonomik gelişimin önünde büyük bir engel olarak belirlenen işsizlik sorununun bu çerçevede ortadan kaldırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şubat ayında gerçekleştirilen bir toplantı sırasında istihdam seferberliği ilan edilmişti. Bu seferberlik kapsamında hem özel hem de kamu sektörünün duruma olumlu bir şekilde yanıt verdikleri ortaya çıkmış oldu. Şimdiye kadar devam eden süreç içerisinde binlerce kişi istihdam edildi ve işsizlik oranlarının ciddi rakamlara gerilediği belirlendi.
 
Hükümet yılın ikinci döneminde istihdam seferberliğini farklı bir noktaya taşıyacağını ve bu süreç içerisinde yeni bir çalışmanın gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Bu çalışmalar hız kesmeden devam ederken 3 milyon kişiye iş fırsatlarının yaratılmasına karar verildi. Özellikle genç çalışan oranının artırılması ve verimliliğin sağlanması açısından bu tür bir karar aldığı iddia edildi. 7 farklı sektörü hükümet tarafından incelemeye alınırken bu süreç içerisinde bu sektörlerde yeni iş sahalarının yaratılması ve kişilerin bu işlere yerleştirilmesi amaçlananlar arasında yer alıyor.
 
Belirlenen sektörler arasında en dikkat çekenleri bilişim, sağlık, turizm ve inşaat gibi geleceği parlak ve önü açık olan iş alanları geliyor. Geçici olarak çalışılan ve dönemsel işçi arayan turizm sektörüne kalıcı daimi işçi yerleştirilmesi amaçlananlar arasında yer alırken bu süreçte 3 milyon genç iş sahibi olacak
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol