kapat ikonu

İşte yeni ‘Ekonomi Politikaları Kurulu’ üyeleri

Bu sabah itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları üyeliklerine yönelik yapılan atamalar Resmî Gazete’de yayımlandı.

  • Gündem
  • 09 Ekim 2018 10:19
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2018 23:41
Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları üyeliklerine yönelik atama kararları, bu sabah Resmî Gazete’de yayımlandı.
 
ORHAN GENCEBAY VE MURAT BAYRAKÇI DA BULUNUYOR
 
Cumhurbaşkanı kararı ile birlikte 9 Cumhurbaşkanlığı politikalar kuruluna atamalar yapıldı. Yayımlanan karara göre; ataması yapılan kişiler arasında; Orhan Gencebay, Murat Bardakçı, Yiğit Bulut, İskender Pala ve Selçuk Pehlivanoğlu gibi alanında uzman isimler de yer alıyor.
 
Erdoğan tarafından imzalanan ve bu sabah itibarıyla Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 21'inci maddesi gereğince politika kurullarına yapılan atamalar şöyle:
 
* Ekonomi Politikaları Kurulu: Yiğit Bulut, Doç. Dr. Hatice Karahan, Gülsüm Azeri, Dr. Cemil Ragıp Ertem, Korkmaz Karaca, Meltem Taylan Aydın, Hakan Yurdakul, Nihat Zeybekci, Mehmet Ali Akben ve Prof. Dr. Servet Bayındır.
 
* Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu: Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Mehmet Çelik, Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı, Mehmet Ali Yalçındağ ve Dr. Osman Coşkun.
 
* Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu: Prof. Dr. Yavuz Atar, Prof. Dr. Umran S. İnan, Prof. Dr. Abdullah Atalar, Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Ahmet Gündoğdu, Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Kemal Şamlıoğlu, Prof. Dr. Öktem Vardar ve Selçuk Pehlivanoğlu.
 
* Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu: Doç. Dr. İbrahim Kalın, Prof. Dr. Çağrı Erhan, Prof. Dr. Burhanettin Duran, Prof. Dr. H. Beril Dedeoğlu, Prof. Dr. Gülnur Aybet, Dr. İsmail Safi, İlnur Çevik, Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Doç. Dr. Mehmet Akif Kireçci, Prof. Dr. Seyit Sertçelik, Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney ve Adnan Tanrıverdi.
 
* Hukuk Politikaları Kurulu: Ayşe Nur Bahçekapılı, Prof. Dr. Burhan Kuzu, Ayşe Türkmenoğlu, Mehmet Uçum, Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar, Mustafa Akış ve Uğur Kızılca.
 
* Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu: Orhan Gencebay, Murat Bardakçı, Alev Alatlı, Prof. Dr. İskender Pala, Hülya Soydan, Havva Hümeyra Şahin, Rasim Özdenören, Mehmed Özçay ve Prof. Dr. Ümit Meriç.
 
* Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu: Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Dr. Sema Ramazanoğlu, Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Dr. Ümmü Gülşen Öztürk, Zülfiye Füsun Kümet ve Prof. Dr. Zümrüt Begüm Ögel.
 
* Sosyal Politikalar Kurulu: Prof. Dr. Edibe Sözen, Dr. İbrahim Altan, Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, Dr. Mehmet Güllüoğlu, Dr. Murat Yılmaz, Prof. Dr. Vedat Bilgin ve Prof. Dr. Vedat Işıkhan.
 
* Yerel Yönetim Politikaları Kurulu: Asım Aykan, Dr. Hayri Baraçlı, Dr. Mehmet Karabay, Hayrettin Güngör, Prof. Dr. Lütfi Akça, Oktay Saral, Prof. Dr. Tarkan Oktay, Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Refik Tuzcuoğlu ve Tuna Koç.
 
Atamalar, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 21'inci maddesi gereğince yapıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol