kapat ikonu

'İşte Anne' Projesiyle Kadınlara Günlük 80 Lira!

'İşte Anne' projesi kapsamında 15 yaşına kadar çocuğu olan kadınlara verilecek meslek eğitimlerinde günlük 80 liraya kadar ödeme yapılmasına karar verildi.

Anne olan kadınların çalışma hayatında her anlamda desteklenmesi için devlet tarafından yeni projeler geliştiriliyor. Son dönemlerde ön plana çıkan 'İşte Anne' projesi de bu çalışmalardan birisi olarak ifade ediliyor. 15 yaşına kadar çocuğu olan kadınların meslek hayatında yeniden aktif rol oynamaları ve kendi işlerinin patronu olmaları için yeni bir eğitim programı düzenlendiği ifade edildi.
 
Proje ile birlikte mesleki eğitim derslerine ve kurslarına katılan kadınlara günlük olarak 80 lira ödeme yapılmasına karar verildi. Bu programlara katılan kadınlar için aylık olarak 2 bin 80 liralık bir ödeme yapılacağı öğrenildi. Normal şartlarda mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara günlük 40 liralık bir ödeme yapılıyor. Ancak bu projeye özel olarak ödeme miktarı iki katına çıkarıldı.
 
İŞKUR'a Katılım Zorunlu Olacak
 
İşbaşı eğitim kurslarına katılmak için belirli şartlara uyum sağlamak gerekiyor. Bu kişilerin İŞKUR kayıtlarının gerçekleştirilmiş olması en önemli şartlar arasında yer alıyor. İşverenin aradığı özellikleri de eksiksiz bir şekilde sağlamış olmaları son derece önemli. Sosyal yardım alan kadınların bu proje kapsamında öncelikli oldukları öğrenildi. Böylece meslek sahibi olmaları ve kendi paralarını kazanmaları için devlet tarafından destek olunması amaçlanıyor. Sanayideki programlara ek olarak çocuklu olan kadınlar için 400 liralık kreş desteğinin verilmesi amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol