kapat ikonu

İstanbullulara büyük müjde!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararlar çerçevesinde artık İSPARK otoparklarına İstanbulkart ile ödeme yapılabileceği öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararlar çerçevesinde artık İSPARK otoparklarına İstanbulkart ile ödeme yapılabileceği öğrenildi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirile çalışmalar sonrasında vatandaşların belediyeye ait olan otoparklarda birtakım problemler yaşadıkları ortaya çıkmıştı. Ödeme konusunda meydana gelen sıkıntılar sürecin yavaş ilerlemesine neden olurken bu anlamda yaşanan mağduriyetlerin engellenmesi için belediye tarafından bir süredir çözüm önerileri üzerinde çalışma yapılıyordu. İstanbulkart ile ödemelerin gerçekleştirilmesi için bazı uygulamaların başlatılacağı ifade edilirken sonunda uygulamanın başlatıldığı açıklandı.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonrasında açıklama yapıldı ve bu açıklama ile birlikte vatandaşların artık belediyenin işletmeciliğini yaptığı İSPARK'larda ödemelerin nakit ya da kredi kartı ile yapılmasının yanı sıra İstanbulkartlarla da yapılabileceğini dile getirdi. Uygulamanın pek çok vatandaş açısından olumlu karşılandığı ve bu uygulamanın son derece dikkat çektiği ifade edildi. Her gün binlerce vatandaşın toplu taşıma araçlarına binerken kullandıkları kartın otoparklarda da kullanılacak olması olumlu bir uygulama olarak değerlendirildi. Nakit para, para üstü kredi kartı ve çeşitli zaman alacak işlemlere maruz kalmadan bu süreçte ödeme noktalarından hızlı bir şekilde ödeme yapılabilecek.
 
Bu sistem ödeme noktalarında ortaya çıkabilen çeşitli yığılmalarında önüne geçecek. Vatandaşlar ödeme yaptıktan sonra daha önce yapmış oldukları işlemlerin tamamını zaman kaybı olmadan istanbulkart için ayrılan sistem üzerinden internet aracılığı ile inceleyebilecekler ve böylece ortaya çıkan bazı olumsuz durumlara kolaylıkla itiraz edebilecekler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol