kapat ikonu

İstanbullular Tatillerini Ertelemeyi Seçti!

Seçimlerin 23 Haziran tarihinde yeniden yenileneceğinin ifade edilmesinin ardından İstanbullular satın aldıkları tatil rezervasyonlarını iptal etmeyi tercih ettiler.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından 23 Haziran tarihinde İstanbul'da belediye seçimlerinin yenilenmesine karar verildi. Karar alınmadan önce tatil planları yapan ve buna göre pek çok rezervasyon ve satın alma işlemini tamamlayan vatandaşların alınan karar sonrasında nasıl bir yol izleyecekleri merak konusu haline gelmişti. Tatillerini bırakıp ilin kaderini belirlemeleri için çeşitli siyasi yapılanmalar ve belediyeler tarafından çağrılar gerçekleştirilmişti.
 
Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen seçimlerin yinelenmesi kararının ardından tur sözleşmelerini iptal etmek ya da farklı bir tarihe almak için pek çok vatandaş harekete geçti. Seçimler dolayısıyla tüm otellerin ve tur şirketlerinin iptal ve rezervasyon kararlarına olumlu yanıt verdikleri öğrenildi.
 
Yüzde 90'lık Kesim Seçimleri Seçti
 
Pek çok siyasi parti vatandaşların bir önceki seçimlere göre tatili seçerek daha az oy kullanacağı yönünde endişelere sahipti. Ancak endişeler doğru çıkması ve bu süreçte pek çok kişi tatil yerine seçimlerde İstanbul'da olmayı tercih etti.
 
Tur şirketleri de bu karara saygı gösterdiklerini ve yardımcı olduklarını belirttiler. Para iadesi de yapılabileceği gibi bu seçeneği seçen kişi sayısının son derece az olduğu belirlendi. Genelde pek çok kişi tarih değişikliği uygulayarak yine tatillerini iptal ettirmemeyi seçtiler. Erken rezervasyon ile tatil alan ve kar sağlamak isteyen pek çok vatandaş endişeliydi. Ancak şirketler tatil seçenekleri ile birlikte tarih konusunda yardımcı olduklarını açıkladılar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol