kapat ikonu

İstanbul'da Ulaşıma Yüzde 50 İndirim Geliyor

22 Eylül tarihinde kutlanacak olan Avrupa Hareketlilik haftası için şimdiden hazırlıklar başladı ve bu süreçte İstanbul'da toplu ulaşımın yüzde 50 indirimli olmasına karar verildi.

22 Eylül tarihinde kutlanacak olan Avrupa Hareketlilik haftası için şimdiden hazırlıklar başladı ve bu süreçte İstanbul'da toplu ulaşımın yüzde 50 indirimli olmasına karar verildi.
 
Avrupa Hareketlilik Haftası 2002 yılından bu yana pek çok Avrupa ülkesinde kutlanan bir süreç olarak biliniyor. İnsanları hareketliliğe teşvik etmek ve bu anlamda farkındalık yaratmak için kutlanan süreçte pek çok katılımcı ile her geçen gün dikkat çekmeye devam ediyor. Dünya ülkelerinin ve şehirlerinin katılımı ile her geçen yıl katılımcı sayısını artırdığı tespit edilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da bu sürece dahil olmak için çalışmalar başladı.
 
22 Eylül tarihinde kutlanması beklenen Avrupa Hareketlilik Haftası için şimdiden çalışmalar başladı. Bu süreçte Kartal Bostancı sahil yolunun trafiğe kapatılmasına karar verildi. Sahil yolunda yapılan etkinlikler sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığı öğrenildi.
 
Vatandaşların bireysel olarak motorlu araç kullanımını engellemek ve toplu taşıma araçlarını kullanmaya teşvik etmenin yanı sıra hareketliliğin artırılmasını sağlayacak yeni bir düzenin oluşturulmasına karar verilmişti. Çevreci bir farkındalık çalışmasının başlatılması planlananlar arasında yer alıyor. Belediye tarafından yapılacak olan etkinliklere katılımın şimdiden yüksek olacağı tahmin ediliyor. Belediye tarafından yapılan açıklamaların ardından 22 Eylül tarihine özel tüm toplu taşıma araçları yüzde 50 indirimli olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol