kapat ikonu

İstanbul'da Metro İhaleleri İptal Ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının istifasının ardından daha önce ihalesinin gerçekleştirildiği 6 projenin iptal edilmesi çeşitli tartışmalara sebep oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının istifasının ardından daha önce ihalesinin gerçekleştirildiği 6 projenin iptal edilmesi çeşitli tartışmalara sebep oldu.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu ihalelerin arka arkaya iptal edilmesi şehirde birtakım huzursuzluklara sebep oldu. Özellikle yapımı 2020 yılında tamamlanması planlanan 6 yeni metro ihalesinin iptal edilmesi tartışmaların yaşanmasına neden oldu. Ancak Belediye tarafından konuya açıklık getirmek için açıklamalar yapıldı. Projelerin iptalinin söz konusu olmadığı, sadece yapılan ihalelerin iptal edildiği ve tekrar yapılacağı belirtildi.
 
İlk olarak Alarko Holding destekli bir şekilde gerçekleştirilen girişimin Kaynarca Pendik ve Tuzla hattı projesinin inşaat ve elektrik sistemlerinin gerçekleştirileceği belirtilmişti. Ancak yapılan çalışmalarla birlikte projenin ihalesi iptal edildi. Alarko tarafından yapılacak hisse çalışmasında 1.6 milyar liralık bir harcama yapılacağı belirlenmişti. İhalenin iptal edilmesinin ardından durum karışıklığa sebep oldu. Şikayetler arka arkaya gelmeye başladı. Alarko Holding'in girdiği ihalenin iptal edilmesi KAP'a bildirildi. İşveren idare tarafından bildirinin yapıldığı açıklandı. Şehirde 6 farklı metro ihalesinin iptal edildiği açıklanınca çalışmaların ne zaman tamamlanabileceği merak konusu haline geldi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol