kapat ikonu

İstanbul'da indirimli ulaşım

Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte İstanbul'da ulaşımın yüzde 50 oranında indirimli olmasına karar verildi.

  • Gündem
  • 11 Temmuz 2017 08:36
  • Son Güncelleme: 12 Temmuz 2017 17:32
Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte İstanbul'da ulaşımın yüzde 50 oranında indirimli olmasına karar verildi.
 
Her bayram İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çeşitli düzenlemeler sonrasında ulaşıma belirli oranda indirim yapılıyor. Bu yıl Ramazan Bayramında yapılan yüzde 50 oranındaki indirimlerin ardından Kurban Bayramı içinde indirimin yapılmasına karar verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gündeminde bir süredir bulunan durum geçtiğimiz günlerde tartışıldı. Tartışmaların ardından karar verildi. Kurban Bayramında tüm bayram boyunca İstanbullular toplu taşıma araçlarında yarı yarıya indirimli olarak seyahat edebilecekler. Bu indirimler bayramlarda ziyaretleri özendirmek için yapılan bir sistem olarak değerlendiriliyor.
 
Vatandaşların aile, akraba ve mezarlık ziyaretlerini zorlanmadan yapmaları için bir fırsat sunuluyor. Bayram trafiği ciddi bir sorun olarak ifade edildiğinden dolayı vatandaşların özel araçları ile trafiğe çıkmaları da bu şekilde engellenmiş oluyor. 1 4 Eylül tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı için tüm toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 oranında indirim uygulanacak.
 
Öğrencilere de İstanbul belediyesi tarafından bir müjde verildi. İlk ve orta okulların açılacağı planlanan 18 Eylül tarihi için toplu ulaşım araçlarının bir anlamda ücretsiz olmasına karar verildi. Bu sayede okula başlayacak öğrencilerin ilk okul gününde sorun yaşamadan toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanmaları amaçlanıyor. Bir anlamda öğrencilere okulun ilk günü verilecek bir hediye olarak tanımlanması dikkatlerden kaçmadı. Trafiğe ek yükümlülüklerin getirilmesi bu sayede son buluyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol