kapat ikonu

İstanbul'da 4,0 şiddetinde deprem!

Bu akşam saat 19.52'de İstanbul'un bazı bölgelerinde deprem hissedildi. Vatandaşlar "Deprem mi oldu?" sorusuna cevap arıyor. Peki depremin şiddeti ne oldu?

  • Gündem
  • 10 Ekim 2019 21:19
  • Son Güncelleme: 10 Ekim 2019 21:42

AFAD'dan yapılan açıklamada, bu akşam saat 19.52'de deprem yaşandı. Merkez üssünün Yalova açıkları olduğu belirtilen depremin büyüklüğünün de 4 olduğu ifade edildi. Öte yandan depremin Yalova'ya 3,71 km uzaklıkta 10,6 km derinlikte meydana geldiği açıklandı.

Yalova Valisinden açıklama

Yalova Valisi Muammer Erol, 4.0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, "İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır" dedi.

Vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı

Bu arada deprem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak güvenli bölgelere geldiği görüldü.

İstanbul'da geçtiğimiz hafta yaşanan 5.8 şiddetindeki deprem sonrası bu akşam da yeni bir deprem oldu. Saat 19.52 sularında meydana geldiği belirtilen depremin şiddetinin 4 olduğu öğrenildi. Deprem sonrası vatandaşlar "Deprem mi oldu?" sorusuna cevap aramaya başladı. Kandilli Rasathanesi ve AFAD'dan alınan bilgilere göre 10 Ekim 2019'da yaşanan depremler listesi haberimizde... Uzmanlardan küçük kıyamet uyarısı! Fay hattı sorgulama nasıl yapılır? Evimin altından fay hattı geçiyor mu?Uzmanlardan küçük kıyamet uyarısı! Fay hattı sorgulama nasıl yapılır? Evimin altından fay hattı geçiyor mu?

En son nerelerde deprem meydana geldi?

Türkiye'nin her yerinden irili ufaklı deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak dün akşam Richter Ölçeği'ne göre Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Art arda yaşanan bu sarsıntılar sonrası vatandaşlar nerelerde deprem olduğunu merak ediyor ve araştırıyor. Kandilli'nin yayınladığı en son depremler listesi Ekonomi24.com'da...

Kandilli Rasathanesi, 10 Ekim 2019'da meydana gelen depremleri paylaştı. Peki bugün nerelerde, kaç büyüklüğünde deprem meydana geldi?

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol