kapat ikonu

İstanbul'a Rekor Trafik Cezası Kesildi

Yapılan değerlendirmelerin ardından İstanbul'da son üç yıl içerisinde kesilen trafik cezasının oranlarının adeta rekor kırdığı tespit edildi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından İstanbul'da son üç yıl içerisinde kesilen trafik cezasının oranlarının adeta rekor kırdığı tespit edildi.
 
Medya takip kuruluşu olan Ajans Press tarafından konu hakkında bir araştırma yapıldı. İstanbul gibi trafiğin yoğun araç sayısının fazla olduğu şehirlerde yapılan çeşitli incelemeler sonrasında kesilen trafik cezaları gündeme taşındı. Yapılan incelemelerde İstanbul'un bu konu hakkında adeta rekor kırdığı belirlendi.
 
Araştırmaların derinleştirilmesinin ardından son üç yıllık süreç içerisinde 386 bin 854 lira tutarında para cezasının kesildiği öğrenildi. Bunun ardından ceza kesilen sürücülerin sayılarının da giderek arttığı öğrenildi.
 
Araştırma sonuçlarına bakıldığı zaman en çok ceza kesilen durumun hız sınırının aşılması sonrasında gerçekleştirildiği belirlendi. Ardından bu sıralamayı yasak olan yerlere park eden ve bu durumda ceza alan araçlar aldı. Üçüncü sırada ise kuralları belirlemek için konulan trafik levhaları bulunuyor. Sürücülerin büyük bir kısmının trafik sırasında kural ihlali gerçekleştirdikleri öğrenildi. Bu konuda cezaların artırılması son zamanlarda trafik kurallarına uymama konusunda caydırıcı nitelik taşıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol