kapat ikonu

İstanbul trafiğine yeni düzenleme

İstanbul trafiğini etkileyeceği düşünülen bir karara imza atılarak ağır araçların belirli alanlardaki arabalı vapurları kullanması yasaklandı.

İstanbul trafiğiyle ilgili yeni bir gelişme paylaşıldı. Ağır araçlar Sirkeci-Harem ile Çubuklu-İstinye arabalı vapurlarını artık kullanamayacak.
 
TIR ve kamyonlar yeni hayata geçirilecek düzenleme ile birlikte Sirkeci-harem ile Çubuklu-İstinye arabalı vapurlarını kullanamayacaklar.
 
CNN Türk’te yer alan habere göre, TIR ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların kullanım izinleri kaldırıldı. Üçüncü köprü ve Kuzey Marmara otoyolundan yüksek maliyet nedeniyle geçmeyen TIR ve kamyonlar, Sirkeci’deki arabalı vapurları kullanıyorlardı.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tır ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların Sirkeci-Harem ile Çubuklu-İstinye arabalı vapurlarını kullanım izinlerinin kaldırdığını bildirdi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığından yapılan açıklamada, ağır tonajlı araçların arabalı vapur kullanımıyla ilgili düzenlemeye gidildiği belirtildi
 
Açıklamada, "Düzenlemeye göre, tır ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların Sirkeci-Harem ile Çubuklu-İstinye arabalı vapurlarını kullanım izinleri kaldırıldı. Ağır tonajlı araçlar, Tarihi Yarımada ve sahil yolu üzerinde oluşturdukları yük nedeniyle arabalı vapurları kullanamayacaklar." ifadeleri kullanıldı.
Kaynak: CNN Türk
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol