kapat ikonu

İstanbul Havalimanı'nı dünyaya Türk Telekom bağlayacak

Türk Telekom'un, İstanbul Havalimanı'nda en yeni teknolojileri ve güçlü altyapısı ile hazır durumda bulunduğu belirtildi.

  • Teknoloji
  • 30 Ekim 2018 09:22
  • Son Güncelleme: 30 Ekim 2018 09:42
Türk Telekom, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, siyasi parti liderleri ve temsilcileri, sanatçılar, dünya liderleri ve bakanlarının katılımıyla açılan ve adı İstanbul Havalimanı olan yeni havalimanında en yeni teknolojileri ve güçlü altyapısı ile hazır durumda bulunuyor. Türk Telekom, İstanbul Havalimanı’nın açılışı gerçekleşmeden önce dünyanın en büyük havalimanı olacak olan bu yatırımda yaptıkları çalışmalarla ilgili bir açıklama metni yayımladı. Açıklamada görüşlerine de yer verilen Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, İstanbul Havalimanı ve çevresinde kesintisiz ve ultra hızlı servislerde hizmet verileceğinden bahsederek, tamamen fiber altyapıyla oluşturulan çalışmalar neticesinde hızlı ve kaliteli iletişimin gerçekleşeceğini ileri sürdü.
 
ÇALIŞMALAR AYLAR ÖNCESİNDEN BAŞLADI
 
Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, güçlü ve kaliteli bir iletişim altyapısı kurmak için aylar öncesinden çalışmalarını başlatan şirket, dün bir bölümü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılan İstanbul Havalimanı’nda, en yeni teknolojileri ve fiber hızında güçlü altyapısı ile hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi.
 
FİBER ALTYAPISI SAYESİNDE KALİTELİ İLETİŞİM OLANAĞI
 
Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelecek misafirlerin, çalışanlar ve tüm ziyaretçilerin, telekomünikasyon devi Türk Telekom’un sabit ve mobil şebekedeki üstün teknolojik çözümlerinden, güçlü ve kesintisiz fiber altyapısı sayesinde kaliteli iletişim hizmetlerinden rahatlıkla faydalanabileceği kaydedildi.
 
EN KALABALIK ALANLARDA BİLE YÜKSEK HIZLA KULLANILACAK
 
Gelecek senelerde 5G servislerini de sunabilecek mobil iletişim altyapısına sahip olan şirketin, İstanbul Havalimanı gibi dünyanın en büyüğü konumunda olan bu devasa yapıda en kalabalık alanlarda bile yüksek 4,5G hızlarının kullanılabileceği vurgulandı.
 
KALİTELİ VE HIZLI İLETİŞİM DENEYİMİ YAŞANACAK
 
Şirket olarak yüksek kapasitede, güçlü, kaliteli ve tam yedekli haberleşme altyapılarına yaptıkları yatırımlar ile birlikte İstanbul Havalimanı ve çevresinde, kesintisiz ve ultra hızlı servislerle hizmet vereceklerini anlatan Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, tamamıyla fiber altyapıyla desteklenen en yüksek teknoloji sabit ve mobil haberleşme şebekesine bağlanan yolcuların, kaliteli ve hızlı iletişim deneyimi yaşayacaklarını öne sürdü.
 
165 KİLOMETRE FİBER OPTİK KABLO KURULDU
 
Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul Havalimanı'nın sağladığı güçlü iletişimle de dünyaya örnek olacağını vurgulayan Kıraç, İstanbul Havalimanı'nda yüzlerce çalışanla 165 kilometre fiber optik kablo çekimi ve 18 kilometre altyapı çalışması yaptıklarını, enerji ve iletim sistemlerini çoklu arızalara karşı tam korumalı kurduklarını belirtti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol