kapat ikonu

İstanbul Havalimanında Verilen İş İlanları Artıyor

Taşınmanın gerçekleştirilmesi ile birlikte İstanbul Havalimanı'nda yer alan pek çok işletme personel ihtiyacını karşılamak için iş ilanları vermeye başladı.

İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen büyük taşınma işlemlerinin tamamlanmasının ardından küçük ve orta ölçekli pek çok işletme personel ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalara başladı. İstanbul Havalimanı'nda hayatın başlaması ve bundan sonra uçuşların aktif bir şekilde gerçekleştirilmesi için yeni personellere ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Bunun üzerine personel alımı için çeşitli iş ilanları gündeme gelmeye başladı.
 
Özellikle İstanbul Havalimanı'nda mağaza çalışanı eksikliğinin yaşandığı verilen personel ilanları ile birlikte bir kez daha gözler önüne serildi. Büyük göç işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından işletmeler hız kesmeden hizmet etmeye devam etmek amacıyla çalışmalara başladılar. Ancak büyük mağazalarda ve işletmelerde özellikle mağaza çalışanı personeli eksiğinin olduğu ifade edildi.
 
225 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak
 
İlk etapta havalimanının yeni hizmete girdiği bu süreç içerisinde 100 bin kişinin iş sahibi olması bekleniyor. Bunun ardından tüm etapların sorunsuz bir şekilde tamamlanması ve havalimanının her bölgesi ile birlikte hayata geçirilmesinin ardından toplam 225 bin kişiye istihdam sağlanacağı ifade edildi. Taşınma sonrasında yolcu sayısının her geçen gün biraz daha artması bekleniyor.
 
En çok aranılan personellerin arasında mağazalar ile yiyecek ve içecek hizmetleri ile ilgili işlemlerin yapıldığı restoranların arayışları devam ediyor. Her geçen gün açılan işletme sayısının biraz daha artması bekleniyor. Türk Hava Yollarının bu yıl uçuş noktalarının ve uçak saylarının artması sebebiyle yeni pilot ve kabin memuru alımlarının da gerçekleştirilmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol