kapat ikonu

İstanbul Havalimanı'nda Hanutçuluk Yapılamayacak

Hizmete açılan İstanbul Havalimanı'nda bundan sonraki dönemlerde hanutçuluk, çığırtçılık ve çeşitli simsarlıklara engel olunması için denetimlerin devam edeceği ifade edildi.

İstanbul Havalimanı'nın hizmete açılmasının ardından yeni kararlar alınmaya başladı. Havalimanı içerisinde düzenin korunması, gelen misafirlerin rahatsız olmamaları için geçtiğimiz günlerde Mülki İdare Amirliği tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre dünyanın en modern havalimanlarından birisi olan İstanbul Havalimanı'na taşınma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği ve bunun son derece gurur verici olduğu ifade ediliyor.
 
Söz konusu havalimanının Türkiye prestijini artıracağı ve özel bir yeri olduğu biliniyor. Bu süreç içerisinde emniyet güçleri tarafından da herhangi bir olumsuz durumun yaşanması engellenmiş olacak.
 
Hanutçuluk Engellenecek
 
İç ve dış hatlarda bulunan seyahat acenteleri, turizm firmaları ve araba kiralama şirketleri için çalışanların belirlemiş oldukları sistemler yeniden değerlendirildi. Bu konuda yetkililer şirketleri ve çalışanlarını uyaracak bazı açıklamalarda bulundular. Çalışanların mağazaların ve büroların önlerinde yolcuları karşılamalarına ve yolcuları kendi bürolarına çekmek için çeşitli çığırtkanlıklar yapmalarına kesinlikle izin verilmeyecek.
 
Hanutçuluk ve çığırtkanlık yaparak gelen misafirleri zor durumda bırakacak hareketlerde bulunulması halinde havalimanında işlem yapmalarını sağlayacak lisanslarının iptal edilmesi amaçlanıyor. Bu kişilerin yeniden havalimanına giriş yapmaları engelleneceği gibi uzaklaştırılmaları amaçlanıyor.
 
Söz konusu tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığı ise havalimanında bulunan emniyet teşkilatı ile işletmeci kurumların yöneticileri tarafından aktif bir şekilde gerçekleştirilecek. Bu konuda gerekli hassasiyetlerin gösterilmemesi halinde ise kamu görevlileri hakkında da idari işlemlerin başlatılmasına karar verildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol