kapat ikonu

İstanbul Havalimanı Taksicilere Yeni İş Kapısı Sağlayacak!

İstanbul Havalimanı'nın tamamen hizmete açılmasına çok az bir zaman kalmışken büyük taşınma işlemleri başlatılacak. Bu süreç içerisinde 3 bin taksici yeni havalimanında iş imkanı bulacak.

Atatürk Havalimanı'nın kapatılması ile İstanbul Havalimanı'na taşınma işlemleri gerçekleşecek. Tarihin en büyük taşınmalarından birisinin yaşanması bekleniyor. Gerçekleşecek taşınma işlemleri sonrasında yeni havalimanında binlerce taksici hizmet vermeye başlayacak. Bu süreç içerisinde 800 sarı taksi, 100 üst segment hizmet veren turkuaz taksi ve 100 vito araç olmak üzere yeni taksiler hizmet vermeye başlayacak. Bu süreç içerisinde 3 bin taksici yeni havalimanında iş imkanı bulacak.
 
Türk havacılık tarihinin en büyük taşınma işlemleri için adeta geri sayım başladı. Nisan ayının sonuna kadar işlemlerin tamamlanması ve artık tamamen yeni havalimanı üzerinden hizmet verilmesi amaçlanıyor. Bu durum kısa süre sonra taksicileri de etkilemeye başlayacak. Şimdiye kadar Atatürk havalimanı üzerinden hizmet veren 660 taksi olduğu tespit edildi. Bu taksilerin tamamı yeni sistem sonrasında İstanbul Havalimanı'nda hizmet vermeye başlayacak.
 
3 Bin Taksici İş Bulacak
 
Yeni havalimanının açılışı yapıldı ancak tamamen tamamlanmış olması için inşaat çalışmalarının hala devam ettiği ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde 3 bin taksici için yeni iş imkanlarının da açılacağı ifade edildi. Tüm projelerin ve vardiya sistemlerinin hesaplanmasının ardından yeni havalimanında tam 3 bin taksici hizmet alacak.
 
Türk Hava Yolları yaptığı açıklamalarla 5 Nisan itibariyle başlatacağı taşınma sürecini 7 Nisana kadar tamamlamayı planlıyor. 45 saat sürecek işlemlerin ardından bundan sonraki süreçte tamamen İstanbul Havalimanı'nda hizmet vermeye başlayacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol