kapat ikonu

İstanbul dünyanın havacılık merkezi olacak

Bakan Turhan, İstanbul Havaalanı'ndan dünyanın her yerine, dünyanın her yöresinden insanın yolculuk yapacağını söyledi.

Bundan sonra İstanbul Havaalanı'ndan dünyanın her yerine, dünyanın her yöresinden insanın yolculuk yapacağını ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'ndan THY'nin "TK 2124" sefer sayılı uçağıyla Ankara'ya gerçekleşen ilk tarifeli seferi vesilesiyle havalimanına geldi.
 
BAKAN TURHAN TEMSİLİ BİLET ALDI
 
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak ile birlikte check-in kontuvarına gelerek temsili bilet alan Bakan Turhan, burada gazetecilere açıklama yaptı.
 
DÜNYANIN HER YERİNE YOLCULUK
 
İstanbul Havalimanından bugün 11.10 uçağıyla Ankara'ya yolcuların kalkacağını hatırlatan Turhan, büyük Türkiye'ye, zengin, mutlu ve güçlü Türkiye'ye ilk uçuşun İstanbul Havaalanı'ndan Ankara'ya yapılacağını kaydetti. Turhan, bundan sonra İstanbul Havaalanı'ndan dünyanın her yerine, dünyanın her yöresinden insan yolculuk yapacağını söyledi.
 
İSTANBUL DÜNYANIN HAVACILIK MERKEZİ OLACAK
 
Yolcuların aktarma yapmak ve de Türkiye'yi gezmek üzere havalimanına geleceğini belirten Turhan, Türk vatandaşlarının da başka ülkelere gideceğini ve İstanbul’un artık dünyanın bir havacılık merkezi olacağını dile getirdi.
 
HAVACILIK TARİHİNDE ALTIN BİR SAYFA EKLENDİ
 
Turhan, sivil havacılık tarihinin yeniden yazılacağı yerin İstanbul Havalimanı olacağı yönünde görüş bildirerek, bugün tarihe yeni bir sayfa daha yazıldığını ve havacılık tarihinde altın bir sayfanın bu havalimanıyla tarih sayfalarına eklenmiş olduğu yorumunda bulundu.
 
İNSANLARIN MUTLU OLMASI İÇİN HER TÜRLÜ TESİS DÜŞÜNÜLDÜ
 
Vatana ve millete hayırlı olsun dileklerini de ileten Bakan Turhan, buradan faydalanan insanların, yolculuk yapacak olan tüm insanların mutlu olması, işlemlerini kolay yapması için her türlü tesisin düşünüldüğünü anlattı. İhtiyaçları giderecek tedbirlerin alındığından da bahseden Turhan, insanların hareket kabiliyetini ve hızını artırmak adına her türlü otomasyon sistemlerinin ve güvenlik sistemlerinin tesis edildiğini bildirdi.
 
 
Turhan, gelen yolculara hizmet verecek olan personelin de eğitildiğini vurgulayarak, bugün burada kendisini üç kişinin karşıladığını ve biletinin kesilip, hazırlandığını anlattı. Gelecek olanların da biletlerinin hazır bir şekilde bekleyip buradan check-in yaptırdıktan sonra en kısa zamanda uçağa yetişebileceklerinden söz eden Turhan, alışveriş merkezinde çay kahve içilebileceğini, sanat alanlarında veya sergi alanlarında da zaman olması hâlinde zaman geçirilebileceğini söyledi.
 
ARA GÜLER’İN SERGİSİNİ GEZDİ
 
Aprona geçerek yakın zaman önce hayatını kaybeden duayen fotoğrafçı Ara Güler'in fotoğraflarından oluşan sergiyi gezmeyi ihmal etmeyen Bakan Mehmet Cahit Turhan, ardından bazı yolcuların biletlerini keserek Hava Kontrol Kulesi'nde çalışanlarla bir süre sohbet etti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol