kapat ikonu

İşsiz Anneye 3 Ayda Büyük Ödeme!

Kadınların çalışma hayatında desteklenmesi için çalışmalar devam ederken 'İşte Anne Projesi' çerçevesinde 3 ayda 7200 liralık ödemeler gerçekleştirilecek ifade ediliyor.

Kadınların çalışma hayatı içerisinde desteklenmesi için devlet tarafından pek çok çalışma yapılıyor. Bununla birlikte kadınların teşvik edilmesi için pek çok devlet desteğinin olduğu biliniyor. Son günlerde özellikle 'İşte Anne Projesi' kapsamında yeni bir çalışmanın yapıldığı ifade edildi. Bu projeye başvuru yaptıktan sonra aylık işbaşı eğitim programlarına sorunsuz bir şekilde katılım gösteren kadınlara devlet tarafından 3 aylık süreç içerisinde toplam 7200 liralık ödeme gerçekleştiriliyor.
 
Uygulamanın tamamı İşkur aracılığı ile yürütülüyor. Projeden yararlanacak olan annelerinde bazı şartları sorunsuz biçimde tamamlamaları gerekiyor. Bu süreçte 0 ile 15 yaş arasında çocuğu olan annelerin programa başvuru yapabilecekleri belirtiliyor. Evlat edinen kadınlar da devlet tarafından verilen bu desteklerden yararlanabiliyorlar. Herhangi bir ayrı yapılmıyor.
 
3 Ayda 7200 Lira!
 
Bu şartları yerine getiren kadınlar İŞKUR aracılığı ile başvuru yapabiliyorlar. Mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim kurslarına katılan kişilere kurs boyunca gerekli ödemeler eksiksiz bir şekilde yapılıyor. İşkur programlarına katılan kadınlara programlara katılmaları halinde devlet tarafından aylık 2400 liralık ödemeler gerçekleştiriliyor.
 
Kadınlara verilen kursların 160 saat olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine günlük en az 5 saat olmakla birlikte en fazla 8 saat ve haftanın 6 gününden fazla olmamak şartı ile en az 30 ve en fazla 40 saat eğitim gerçekleştiriliyor. 3 aylık bir proje olduğu için toplam ödeme miktarı 7200 lira maaş ödeniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol