kapat ikonu

İşportacıların kazancı dudak uçuklattı

Son yıllarda taklit sektörünün gelişme göstermesi işportacıların kazançlarının artmasına neden oldu. Taksim'de kurulan tezgahlardan elde edilen gelir büyük şaşkınlığa sebep oldu.

Son yıllarda taklit sektörünün gelişme göstermesi işportacıların kazançlarının artmasına neden oldu. Taksim'de kurulan tezgahlardan elde edilen gelir büyük şaşkınlığa sebep oldu.
 
Son dönemlerde orijinal üretimlerin ve markaların birebir taklit ürünlerini gerçekleştiren merdiven altı üretimlerin son derece arttığı tespit edildi. Bu süreç içerisinde pek çok vatandaşın hem gerçek üretimlerle görüntü olarak aynı olması hem de çok uygun fiyatlara satılmasının ardından tercih sebebi olarak değerlendiriliyor. Bu durum işportacıların ekmeğine yağ sürerken zabıtaların işini zorlaştırmaya başladı. Pek çok bölgede kurulan işportacı tezgahları ile mücadelenin devam ettiği açıklandı.
 
İşportacı tezgahlarına bakıldığı zaman giyim, aksesuar ve takı gibi pek çok alanda hizmet verildiği, satışların devam ettiği görüldü. Serbest piyasayı oluşturan işportacıların taklit ürün satışlarından dolayı ekonomiye ciddi oranda zarar verdikleri, zaman zaman insan sağlığını da olumsuz etkiledikleri ortaya çıktı. İşportacı tezgahlarında yapılan satışlardan elde edilen kazançların inceleme altına alınması farklı bir piyasanın olduğunu da ortaya koymuş oldu. Bu süreç içerisinde bir gecede 600 liralık kazanç elde ettikleri belirlendi.
 
Taksim meydanında gerçekleştirilen yenileme çalışmalarının ardından gece vakti oluşan kalabalığı değerlendirmek isteyen işportacılar burayı mesken tuttular. Bölgede bulunan kalabalığın gece saatlerinde de devam etmesi satışların katlanarak devam etmesini sağlıyor. Bölgede tezgahların her geçen gün artması zabıtaların dikkatini çekti. Gece boyunca bazı bölgelerde işportacılar ile zabıtalar arasında kovalamacanın yaşandığı tespit edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol