kapat ikonu

İşKur Evde Ek İş Hizmetini Destekliyor Mu?

Son yıllarda giderek artan işsizlik gibi sorunlara karşı İşKur istihdam sağlamaya devam ederken en çok evde ek iş hizmetlerine izin verip vermediği tartışılmaya başlandı.

  • Finans
  • 13 Aralık 2018 18:51
Son yıllarda giderek artan işsizlik gibi sorunlara karşı İşKur istihdam sağlamaya devam ederken en çok evde ek iş hizmetlerine izin verip vermediği tartışılmaya başlandı.
 
Son yıllarda işsizlik sorunu ülkemizin en ciddi problemlerinden birisi haline geldi. İşsizlik sorununun artması ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirdiği için mutlaka çözülmesi gereken problemler arasında yer alıyor. İŞKUR iş ve işçi bulma kurumu olarak devlet destekli olarak uzun yıllardır hizmet vermeye devam ediyor.
 
Her yıl binlerce kişiye umut kapısı olan ve iş bulan sistem üzerinden evde ek iş hizmeti verilip verilmediği merak edilmeye başlandı. Bunun üzerine tam zamanlı istihdam bir çalışma şekli olarak kabul edilirken son yıllarda part time ilee evde çalışma şekilleri de ihtiyaçlar dahilinde ortaya çıkan çalışma şekilleri arasında yer alıyor.
 
İŞKUR'la Evde Çalışabilir Miyim?
 
İşin düzenine ve istenilen şartlara göre bazı işlerde evden ek iş olarak hizmet vermek mümkündür. Ancak bunun için özel olarak evde çalışma şartı arandığı belirtilmemektedir. Bunun için evde boncuk işleyen ev hanımları bulunurken abiyelerin ve kıyafetlerin üzerinde bulunan boncukların bu şekilde işlendiği belirtilmişti.
 
Evde kurumlara yemek yaparak ev yemeği hizmeti veren kişilerin olduğu da tespit edilmiştir. Belirlenen siparişleri gün içerisinde tamamlayarak göndererek işi tamamlayabilirsiniz.
 
Evde örgü örerek sipariş alabilir ve böylece özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan örgü ürün ihtiyacının karşılanması açısından son derece önemli hizmetler verilmektedir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol