kapat ikonu

İşçi alan işverene her gün 22 TL ödeme yapılacak

Bugün Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 687 sayılı KHK .ile birlikte yıl sonuna kadar işçi alımı yapanlara günlük 22 TL ödeme yapılacak.

Resmi gazetede yayımlanaark yürürlüğe giren 687 sayılı kanun hükmünde kararname ile ile birlikte yıl sonuna kadar işçi alımı yapan işverenlere aldıkları işçi başına her gün İşsizlik Fonu'nda 22 lira 22 kuruş ödeme yapılacak.
 
İstihdam seferberliği kapsamında KHK ile bir düzenleme yapıldı. Buna göre yıl sonuna kadar işe alınacak her kişi için şirketlere İşsizlik Fonu'ndan günlük 22,22 TL ödeme yapılacak.
 
Milliyet'te yer alan habere göre yeni KHK ile ile bu yıl sonuna kadar işe alınacak her kişi için, "İşsizlik Fonu"ndan şirketlere günlük 22 lira 22 kuruş ödeme yapılması kararlaştırıldı.
 
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 687 sayılı KHK'nın üçüncü maddesinde:
 
"İşsizlik Sigortası Kanunu'na aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir. 31 Aralık 2017 tarihine kadar işe alınan her bir sigortalı için geçerli olmak üzere, 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren özel sektör işverenlerince Kuruma kayıtlı işsizler arasından işe alınanların; işe alındıkları tarihten önceki üç aya ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumuna verilen aylık prim ve hizmet belgelerinde veya muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinde kayıtlı sigortalılar dışında olmaları ve 2016 yılı Aralık ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısına ilave olmaları kaydıyla işe alındıkları tarihten itibaren 31 Aralık 2017 tarihine kadar geçerli olmak üzere sigortalının aylık prim ödeme gün sayısının 22.22 TL ile çarpılması sonucunda bulunacak tutar, bu işverenlerin Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeyecekleri sigortalı hisseleri dahil tüm primlerden mahsup edilmek suretiyle işverene destek ödemesi yapılır ve destek tutarı Fon'dan karşılanır" ifadelerine yer verildi.
Kaynak: Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol