kapat ikonu

İş kurmak isteyen kadınlara kredi desteği

Ev hanımlarının kendi işini kurmak istemeleri üzerine faizsiz kredi desteği verileceği açıklandı.

  • Kredi
  • 21 Ekim 2017 13:17
Ev hanımlarının kendi işini kurmak istemeleri üzerine faizsiz kredi desteği verileceği açıklandı.
 
Hükümet tarafından kadınların en çok desteklendiği sürecin son yıllarda başlatıldığı belirtilmişti. Bu süreç içerisinde ev kadınlarının kendi işini kurmaları, ekonomik özgürlüklerini kazanmaları açısından çeşitli desteklerin verilmesine karar verildi. Bu yollar yapılan çalışmaların ardından kadınlara pek çok faizsiz kredi desteğinin verildiği açıklandı.
 
Aile bütçesine katkı sağlayarak artık ekonomik açıdan bir ilerleme kaydetmek isteyen ev hanımlarını kaymakamlıklara bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından kredi imkanına ulaşabiliyorlar. Bu krediler ve destekler sosyal açıdan desteğe ihtiyacı olan yoksul aileler tarafından da veriliyor.
 
İş kurmak isteyen kadınlara verilen desteğin hibe olmadığı özellikle belirtildi. Bu süreç içerisinde geri ödemesi yapılması planlanıyor. Ancak herhangi bir şekilde faiz seçeneğinin bulunmaması büyük bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Mevcut bir işi olan ancak bu durumu geliştirmek isteyen kişilerinde bu süreç içerisinde destek almaları için gerekli düzenlemeler yapıldı. Bu konuda yapılacak bir inceleme ve heyet onayı gerekiyor. Onayın ardından ödemeler yapılıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol